کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بوئینگ با معامله تاریخی چند میلیارد دلاری با ایران موافقت کرد

بنا به گزارش‌ها ایران ایر موافقت کرده‌است ۱۰۰ فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ بخرد. به گزارش رویترز، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی ایران، به خبرگزاری مهر گفته‌است جزییات این معامله در روزهای آتی اعلام خواهدشد.

بوئینگ

منابع خبری به رویترز گفته‌اند دو طرف فقط از آن‌چه شبیه به یک معامله‌ی مورد تایید دولت آمریکا است و هواپیماهایی که شامل می‌شود یک طرح کلی گسترده تدوین کرده‌اند.

با این حال بر اساس گزارش رویترز، این باور وجود دارد که این هواپیماها هم مستقیما از سوی بوئینگ و هم از سوی شرکت‌های لیزینگ ثالث تامین خواهدشد.

هر چند هیچ یک از طرفین ارزش دقیق این معامله را فاش نکرده‌است، اما انتظار می‌رود ارزش فهرست هواپیماهای این معامله فراتر از ۸ میلیارد دلار باشد.

شرکت هواپیماهای بوئینگ در رابطه با معامله‌ی گزارش‌شده سکوت کرده‌است.

بوئینگ طی بیانیه‌ای به بیزینس‌اینسایدر، تایید کرده‌است که با خطوط هوایی ایرانی در حال گفت‌وگو است:

ما با خطوط هوایی ایرانی مورد تایید دولت آمریکا مشغول گفت و گو درباره‌ی احتمال خرید هواپیماها و خدمات تجاری مسافربری بوئینگ هستیم. ما درباره‌ی جزییات صحبت‌هایی که با مشتریان داریم حرفی نمی‌زنیم، و شیوه‌ی استاندارد ما این است که بگذاریم مشتریان هرگونه توافق به دست آمده را اعلام کنند. هرگونه توافق مشروط به تایید دولت آمریکا خواهدبود.

معامله‌ی بوئینگ دومین مهم‌ترین خرید هواپیما است که هواپیمایی ملی ایران امسال انجام داده‌است. در ژانویه ایران ایر و ایرباس بر سر یک معامله‌ی تاریخی برای خرید ۱۱۸ فروند هواپیمای مسافربری توافق کردند که ارزش فهرست آن بالغ بر ۲۵ میلیارد دلار بود.

به خاطر تحریم‌های اقتصادی وضع‌شده علیه ایران در طول چند دهه‌ی گذشته، خط هوایی این کشور نتوانسته‌است خدمات و ناوگان‌اش را به روز رسانی کند. در نتیجه، بر اساس گزارش Airfleets.net ناوگان ایران ایر با حدود ۵۰ فروند هواپیما به‌طور متوسط ۲۷سال قدمت دارد.

ترجمه: تحریریه کسب و کار بازده

منبع:بیزینس اینسایدر

موضوع محوری:

موافقت با حضور بوئینگ در ایران

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی