کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

به کارخانه ارج در دنیای واقعی بیندیشید نه فضای مجازی

به کارخانه ارج در دنیای واقعی بیندیشید نه فضای مجازی

در شرایطی که کارخانه ارج مدتها با اوضاع نابسامان مالی و عدم اقبال مشتریان روبرو بوده است به یکباره تمام فضای مجازی پر می‌شود از اخبار ورشکستگی ارج و اعتراض کاربران در فضای مجازی. هیچکس از خودش نمی‌پرسد واقعا تادیروز حتی یادمان هم نبود که ارج هم یک برند داخلی و به عبارت بهتر جزو اولین برندهای تولید لوازم منزل در ایران بوده است.

ارج
هیچکس یادش نمی‌آید که کشتی این کارخانه ۲۰ سال پیش طوفان نوح را پشت سر گذاشت و با اختلاس ۱۲۰ میلیون تومانی مدیرش به گل نشست.
آن روزها نه فضای مجازی این چنین پررونق بود و نه تلگرامی وجود داشت که شخصی عکس ورودی ارج را همه جا پخش کند و بپرسد واقعا چرا؟ در طول این سالهای اخیر هیچ مصرف کننده‌ی دل نگرانی سراغ مغازه‌های فروش لوازم منزل نرفت تا سرغ ارج را بگیرد و بگوید آقا محصول داخلی می‌خواهم ارج باشد لطفا!

مطلب مرتبط: ۲ خواسته‌ی مهم کارگران ایران

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی می‌گوید کارخانه های مشابه کارخانه ارج اکنون سالانه ۷۰ هزار کولر تولید می کنند اما کارخانه ارج فقط ۵ هزار کولر تولید می کند و در انبار این کارخانه کالاهایی است که کسی نمی‌خرد و اکنون بخاری به درد کسی نمی خورد و رسانه ها باید از خط تولید و حال و روز کارگران گزارش تهیه کنند.

کاش جو هیجانی و زودآرام حاکم بر فضای مجازی اندکی تحلیل می‌کرد و کاربران دنیای مجازی در دنیای واقعی از تولیدکننده‌های داخلی حمایت می‌کردند. کاش یاد می‌گرفتیم که کالای داخلی هرچقدر هم کم‌کیفیت حاصل کار جوانان و فرزندان همین آب و خاک است و حمایت از دست مایه‌ها و تولیدات آنها حمایت از صنعت ملی است تا دیگر مجبور نباشیم در فضای مجازی عکس خاک گرفته و پر از غم درب ورودی یک کارخانه تولید داخلی را بگذاریم و برایش شمع روشن کنیم. تولیدات ما ضعیف است. کیفیتش هم گاهی به پای محصول آن ور آبی نمی‌رسد. شکل و شمایلش هم از ما دلبری نمی‌کند. پولی هم که بابتش می‌دهیم دلمان را می‌سوزاند. اما یک چیز باید یادمان باشد: فرزندانمان در همین کارخانه‌ها روزی‌شان را می‌سازند و چندین هزار خانواده از همین راه ارتزاق می‌کنند. کاش دلمان در دنیای واقعی برای هم بسوزد. فقط در دنیای واقعی.


تحریریه سایت کسب و کار بازده –  پریسا جعفری

موضوع محوری:

تعطیلی کارخانه ارج

به کارخانه ارج در دنیای واقعی بیندیشید نه فضای مجازی


 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۷۲ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی