کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بهترین جا برای زن بودن کجاست؟

کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا، هیلاری کلینتون در نشست امسال “زنان در دنیا” گفت:”در طول تاریخ هرگز زمان بهتری برای زن بودن و زن متولد شدن نبوده‌است.” اگر او رییس‌جمهورشود، اولین رییس جمهور زن آمریکا خواهدبود. ولی کشورهای دیگری مثل برزیل، کره‌ی جنوبی، و لیبریا هستند که زنان در راس دولت آن‌ها بوده‌اند. در دو کشور-رواندا و بولیوی- در حال حاضر تعداد زنان در پارلمان بیش‌تر از مردان است.

girls-628x330.jpg

در زمینه‌های خارج از قدرت در رده‌های بالاتر نیز پیش‌رفت‌هایی وجود داشته‌است. در ۵ تا از ۹ منطقه‌ی درحال توسعه، برابری جنسیتی در تحصیلات ابتدایی تحقق پیدا کرده‌است. در اروپا و آسیای مرکزی، سهم استخدام زنان در بخش غیرکشاورزی تقریبا با مردان برابر است. اما همان‌طور که این تصویر از گاردین نشان می‌دهد، تا تحقق کامل برابری جنسیتی راه درازی در پیش است. در این تصویر از داده‌های بانک جهانی و سازمان ملل استفاده شده‌است تا تصویری کلی از حقوق زنان در سراسر دنیا را نشان دهد، که قانون‌گذاری در هر چیزی را، از خشونت، سلامت جنسی، دارایی، و حقوق استخدام  پوشش می‌دهد.

بعضی از یافته‌ها واقعا حیرت‌انگیز هستند. برای مثال، در خاورمیانه و آفریقای شمالی فقط مراکش، لبنان و اردن قوانینی دارند که مشخصا به موضوع خشونت خانگی می‌پردازد (اطلاعاتی درمورد امارات متحده‌ی عربی و عمان وجود ندارد). در شیلی، کشوری که عضو سازمان هم‌کاری اقتصادی و توسعه است، مردان و زنان متاهل در مالکیت دارایی حقوق برابر ندارند. و در کشوری‌هایی مثل لهستان، ایتالیا، و دانمارک هیچ قانونی مبنی بر ممنوعیت تبعیض جنسیتی در فرآیند استخدام وجود ندارد.

برای مطالعه‌ی اصل گزارش و داده‌های کامل اینجا کلیک کنید.

121.jpg


سایت کسب و کار بازده

زن بودن


 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۵۵ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی