کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بهبود حافظه سالمندان با استشمام عطر رزماری

طبق ادعای یک مطالعه جدید، استشمام رایحه روغن رزماری می تواند به بهبود حافظه و افزایش قدرت مغز افراد مسن کمک کند.

بهبود حافظه با رزماری

بهبود حافظه با رزماری

 

طبق یافته محققان دانشگاه نورث آمبریا انگلستان، عطر رزماری موجب بهبود حافظه و توانایی یادآوری خاطرات افراد مسن می شود.

محققان در این آزمایش، عطر روغن رزماری و اسطوخودوس را از طریق چکاندن ۴ قطره از این عطرها بر روی دستگاه پخش کننده بوی عطر و روشن کردن دستگاه به مدت ۵ دقیقه قبل از ورود شرکت کنندگان به اتاق های آزمایش در این اتاق ها پخش کردند.

در مجموع ۱۵۰ فرد شرکت کننده بالای ۶۵ سال در این مطالعه حضور داشتند و هر یک به طور تصادفی به یکی از اتاق های دارای عطر رزماری، اسطوخودوس یا اتاق بدون هرگونه عطری اختصاص داده شدند.

این افراد یکبار در اتاق در معرض تست های طراحی شده برای ارزیابی عملکرد حافظه مربوط به آینده شان قرار گرفتند. از آنها خواسته شد پیامی را که در طول این آزمایش به آنها رسیده بود به خاطر بیاورند و در زمان مشخصی به آن اشاره کنند.

همچنین این شرکت کنندگان نظرسنجی مربوط به وضعیت اخلاقی شان قبل و بعد از انجام تست ها را در اتاق های معطر یا بدون رایحه تکمیل کردند.

تجزیه و تحلیل نتایج نشان داد عطر رزماری به شکل قابل توجهی موجب افزایش حافظه مربوط به آینده در افراد حاضر در اتاق های معطر با عطر این گیاه شد.

در مورد حالات خلق و خو هم، رزماری به شکل چشمگیری موجب افزایش سطح هوشیاری و آگاهی شد و عطر اسطوخودوس به شکل قابل توجهی موجب افزایش حس آرامش و خشنودی فرد شد.

منبع: مهر

سایت کسب و کار بازده

(مشاهده ۳۲۰ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “بهبود حافظه سالمندان با استشمام عطر رزماری”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 3٫367 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت