کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۵ بلندترین پل دنیا که شگفت‌زده‌تان می‌کنند

تلاش برای تعیین بلندترین پل دنیا ، کار آسانی نیست. در چند سال گذشته، “جنگ‌های اندازه‌گیری” زیادی برای طول بلندترین پل‌های روی زمین در گرفته است. دلیل اول برای این مسئله این است که تعریف این‌که پل دقیقا از چه چیزی ساخته شده است، کار سختی است. آیا باید روی آب باشد؟ آیا مسیرهای هوایی، پل هستند؟ چه می‌شود اگر تنها بخشی از پل، روی آب باشد؟ اگرچه در صورتی که برای ثبت جهانی گینس در حال رقابت باشید، این‌ها سوالات توجیه پذیر هستند، اما ما برای اهداف‌مان، همه انواع پل را مشخص نمی‌کنیم. خوب با این چیزی که گفته شد، ۲۵ بلندترین پل دنیا وجود دارد.

۲۵ بلندترین پل دنیا

۲۵. پل ساراتوف

بلندترین پل دنیا - 25

پل ساراتوف بر روی رودخانه ولگا در ساراتوف روسیه، در زمان افتتاح در ۱۹۶۵، بلندترین پل در اتحادیه جماهیر شوروی بود. طول آن ۲۸۰۳.۷ متر است و ساراتوف را از ساحل راست (غربی) رود ولگا، به شهر اینگلز در ساحل چپ (شرق) متصل می‌کند.

مطلب مرتبط: ۱۰ عجیب ترین کلکسیون شخصی که شگفت آور هستند

۲۴. پل جوبیل پارک وی

بلندترین پل دنیا - 24

جوبیلی پارک وی، یک جفت پل پایه بلند بتنی موازی است که بزرگراه میان ایالتی ۱۰ در خلیج موبایل را از تونل جورج والاس در جزیره بلیک‌لی در خلیج موبایل، قسمت شرقی آلاباما را به فورت/دفنه اسپانیایی آلاباما متصل می‌کند

۲۳. پل کنفدراسیون

بلندترین پل دنیا - 23

پل کنفدراسیون پلی است که از مسیر ابی گیت در تنگه نورتامبرلند می‌گذرد و جزیره پرنس ادوارد را به بروزویک در کانادا متصل می‌کند. این پل به عنوان بلندترین پلی که در ماه‌های زمستان، یخ بسیاری دور آن را احاطه می‌کند معروف است.

۲۲. پل اولیانوفسک جدید

 

بلندترین پل دنیا - 22

پل اولیانوفسک جدید، یک پل پایه‌ای است که از روی رودخانه ولگا در اوبلاست اولیانوفسک روسیه می‌گذرد و شهر اولیانوفسک را به سمت شرق اوبلاست اولیانوفسک متصل می‌کند. این، دومین پل بلند روسیه و با طول ۱۹.۹۸ کیلومتری، یکی از بلندترین پل دنیا است.

۲۱. پل بامیبول

بلندترین پل دنیا - 21

این پل که به پل صنعتی رینگ رود نیز معروف است، بخشی از جاده رینگ رود صنعتی ۱۳ کیلومتری است که بانکوک جنوبی را به استان ساموت پراکان متصل می‌کند. این پل، دو بار از روی رودخانه چائو پرایا می‌گذرد، با دو پایه کابلی به طول ۷۰۲ متر و ۵۸۲ متر که توسط دو دکل الماس مانند به طول‌های ۱۷۳ متر و ۱۶۴ متر ثابت می‌شود.

۲۰. پل ریو-نیتروی

بلندترین پل دنیا - 20

پل رییس‌جمهوری کوستا سیلوا که معمولا به پل پل ریو-نیتروی شناخته می‌شود، یک پل تیری است که در خلیج گوانابارا در ایالت ریو د ژانیرو در برزیل واقع شده است. این پل، شهرهای ریو دو ژانیرو و نیتروی را به هم متصل می‌کند. این پل، درحال‌حاضر، بلندترین پل بتونی پیش تنیده در نیم‌کره جنوبی و ششمین در جهان است.

۱۹. پل پنانگ

بلندترین پل دنیا - 19

پل پنانگ، یک پل عوارضی دو مسیره است که جورج تاون در جزیره پنانگ را به سبرانگ پاری در مالزی در شبه جزیره مالایا متصل می‌کند. طول کل این پل، ۱۳.۵ کیلومتر است که همین ویژگی، آن را به بلندترین پل در مالزی و چهارمین پل بلند در آسیای جنوب شرقی تبدیل می‌کند.

مطلب مرتبط:۲۰ عجیب ترین فوبیا در دنیا که شما را متحیر می‌کنند

۱۸. پل کاما

بلندترین پل دنیا - 18

پل کاما، پلی بر بزرگ‌راه R۲۳۹ نزدیک به اقامتگاه سوروچی گوری در تاتارستان روسیه است. این پل، بخشی از بلندترین ساختار پلی در روسیه است اگر توسط طول کلی جاده بالارونده اندازه گیری شود.

۱۷. پل واسکو دوگاما

بلندترین پل دنیا - 17

پل واسکو دا گاما، یک پل کابلی است که بر پایه‌های فلزی قرار دارد که از رودخانه تاگوس نزدیک لیسبون، پایتخت پرتغال می‌گذرد. این پل، با طولی به اندازه ۱۷.۲ کیلومتر، بلندترین پل در اروپا (با پایه فلزی) است.

۱۶. جاده Aérotrain Test

بلندترین پل دنیا - 16

اگرچه این جاده دیگر قابل استفا ده نیست اما قطار پرسرعت Aérotrain فرانسوی در ۱۹۷۰ در این محل امتحان شد و علی‌رغم این‌که بخش عظیمی از جاده خراب شده است اما امروزه باز هم قابل دیدن است.

۱۵. پل اینچئون

بلندترین پل دنیا - 15

پل اینچئون ( که پل بزرگ اینچئون نیز گفته می‌شود)، یک پل بتنی مستحکم و تازه ساز در کره جنوبی است. در افتتاح آن در اکتبر ۲۰۰۹، این پل، به دومین راه ارتباطی جزیره یئونجونگ و شبه جزیره اینچئون تبدیل شد.

۱۴. پل ششم اکتبر

بلندترین پل دنیا - 14

پل ششم اکتبر، یک بزرگ‌راه هوایی در قاهره مرکزی در مصر است. این پل و جاده ۲۰.۵ کیلومتری، دو بار از روی رود نیل از حومه غربی شهر و از شرق از سمت جزیره جزیرا به قاهره می‌گذرد و قاهره را به فرودگاه بین‌المللی در شرق متصل می‌کند. نام این پل به یاد ” این گذر ” گذاشته شده است که آغازگر روز شروع جنگ در اکتبر ۱۹۷۳ بوده است.

۱۳. پل تونلی خلیج چساپیک

بلندترین پل دنیا - 13

پل تونلی، ۱۹ کیلومتر پل چوبی، ۱ کیلومتر تونل، چهار جزیره مصنوعی، دو پل سطح بالا، تقریبا ۳.۲ کیلومتر جاده و ۸.۹ کیلومتر جاده را ترکیب کرده است که از خلیج چساپیک عبور می‌کند.

۱۲. پل جین تانگ

بلندترین پل دنیا - 12

پل جین تانگ، یک پل اصلی با قسمت کابلی است که در ژجیانگ چین، بر روی ژوشان آرچیپلاگو، بزرگ‌ترین گروه جزایر دریایی در چین قرار دارد.

۱۱. پل خلیج جیاژو

بلندترین پل دنیا - 11

پل خلیج جیاژو، بلندترین پل دنیا روی آب، بر اساس مجموعه استانداردهای طولی است (بخش‌هایی از آن بر روی خشکی معلقند). این پل، ۴۲.۶ کیلومتر است اما فقط ۲۵.۹ کیلومتر آن روی آب است.

۱۰. پل Atchafalaya Basin

بلندترین پل دنیا - 10

این پل، یک جفت پل موازی در ایالات لوئیزیانای امریکاست و بین باتون روج و لافایت قرار دارد که بزرگراه میان ایالتی ۱۰ را از روی Atchafalaya Basin عبور می‌دهد.

۹. قطار مگلو شانگهای

بلندترین پل دنیا - 9

این مسیر ۳۰ کیلومتری از فرودگاه بین‌المللی پودانگ به اطراف شهر شانگهای می‌رود، جایی که مسافران می‌توانند به مترو منتقل شوند.

۸. پل دونگایی

بلندترین پل دنیا - 8

پل دونگایی یکی از بلندترین پل‌های روی دریا در جهان است. این پل، ۳۲.۵ کیلومتر طول دارد و شانگهای و بندر آب عمیق یانگشان در چین را به هم متصل می‌کند.

۷. پل رانیانگ

بلندترین پل دنیا - 7

پل رانیانگ، یک مجموعه پل بزرگ است که از رودخانه یانگتز در استان جیانگسو چین، پایین دست نانجینگ می‌گذرد. این مجموعه از دو پل اصلی تشکیل می‌شود که ژنجیانگ را به ساحل غربی رودخانه و یانگژو در شمال متصل می‌کند. این پل، بخشی از مسیر اصلی پکن- شانگهای است.

۶. پل خلیج هانگژو

بلندترین پل دنیا - 6

این پل، با طول ۳۵.۶۷۳ کیلومتری، یکی از بلندترین پل‌های اقیانوس‌گذر در دنیاست.

۵. پل مرداب مانچاکا

بلندترین پل دنیا - 5

پل مرداب مانچاکا یک پل پایه‌ای بتنی در ایالت لوئیزیانای ایالات متحده است. این پل، در اطراف دریاچه پونچاترین قرار دارد. دریاچه‌ای که به دلیل پل‌های بلندی که در یک لحظه می‌بینید مشهور است.

۴. گذرگاه دریاچه پونچاترین

بلندترین پل دنیا - 4

گذرگاه دریاچه پونچاترین، بزرگ‌ترین پل در ایالات متحده و بلندترین پل روی آب دنیا محسوب می‌شود. این پل شامل پل‌های موازی است که از دریاچه پونچاترین در لوئیزیانای جنوبی در ایالات متحده عبور می‌کند. پل بلندتر در میان این دو پل، ۳۸.۳۵ کیلومتر است.

۳. بزرگراه بانگ نا

بلندترین پل دنیا - 3

بزرگراه بانگ نا، یک بزرگراه ۵۵ کیلومتری و ۶ مسیره در تایلند است. این مسیر معمولا یکی از بلندترین پل‌های دنیا به شمار می‌آید ( تا ۲۰۱۰ طولانی‌ترین بود) اما نامش از برخی فهرست‌ها خط خورد زیرا بخش اعظم آن از روی آب نمی‌گذرد. بزرگ‌ترین آبی که این پل از روی آن می‌گذرد، رودخانه بانگ پاکونگ است.

۲. پل بزرگ تیانجین

بلندترین پل دنیا - 2

پل بزرگ تیانجین، یک پل ستونی ریلی است که بین لانگ فنگ و کینگ‌شیان، بخشی از مسیر قطار تندروی پکن- شانگهای است. این پل، با طولی حدود ۱۱۳.۷ کیلومتر، یکی از بلندترین پل‌ها در دنیاست.

۱. پل بزرگ دانی یانگ- کونشان

بلندترین پل دنیا - 1

پل بزرگ دانی یانگ- کونشان، بلندترین پل دنیا است. این، یک پل ستونی با ۱۶۴.۸ کیلومتر طول بر مسیر ریلی پر سرعت پکن- شانگهای است، که از نظر جغرافیایی با شالیزارهای برنج، کانال‌ها، رودخانه‌ها و دریاچه‌ها مشخص می‌شود.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مژگان گوران

منبع: list25

۲۵ بلندترین پل دنیا که شگفت‌زده‌تان می‌کنند


 

مطالب مرتبط
انواع شکنجه :۲۵ وحشیانه ترین فنون شکنجه در تمام تاریخ
۵۰ جدیدترین و برترین مدل مو دخترانه و زنانه
مضرات بادام: ۷ عارضه جانبی بادام که نمی‌دانستید
مضرات عسل: ۱۴ عارضه جانبی عسل که حتما باید بدانید
خواص کیوی: ۳۶ فایده شگفت‌انگیز کیوی برای سلامتی، پوست و مو
۲۵ حقیقت درباره کریسمس که بسیار جالب و عجیب است
۲۵ بزرگترین فاجعه جراحی پلاستیک که باورتان نمی‌‌شود
خواص برنج: ۸ فایده اثبات شده مصرف روزانه برنج برای سلامتی
نظریه‌ های علمی شوکه کننده: ۲۵ نظریه علمی که دود از سرتان بلند می‌کنند
فواید روغن نارگیل در بارداری: ۱۰ فایده روغن نارگیل برای سلامتی در دوران بارداری
خواص کامکوات: ۳۷ فایده شگفت انگیز پرتقال تزیینی یا کامکوات برای سلامتی
۲۵ آسان ترین زبان دنیا برای یادگیری

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی