کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بر اساس برنامه جامع اقدام مشترک با بورس‌های کالایی دنیا تعامل می‌کنیم

مدیرعامل جدید بورس کالا گفت: تعامل با بورس‌های کالایی دنیا در راستای برنامه جامع اقدام مشترک در دستور کار قرار می‌گیرد.

boursekala.jpg

به گزارش بازده، حامد سلطانی‌نژاد مدیرعامل جدید بورس کالا روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، افزود: همچنین بورس کالا از استانداردهای بین‌المللی دنیا بهره‌گیری خواهد کرد تا از این اهرم هم برای دستیابی اهداف استفاده کنیم.

وی درباره برنامه‌های بورس کالا همزمان با آغاز فعالیت‌اش در این شرکت، افزود: توسعه ابزاری و بازارهای مالی و همچنین اجرای هرچه بیشتر برنامه‌های توسعه‌ای از جمله برنامه‌های بورس کالا است.

وی با بیان اینکه، بورس کالا به سمت اوراق بهادار محور شدن حرکت خواهد کرد، تصریح کرد: این امر امکان پوشش ریسک و مدیریت آن و همچنین تصمیم‌گیری برای بازیگران در خصوص آینده را افزایش می‌دهد.

سلطانی‌نژاد، پوشش ریسک را یکی از کارکردهای بورس کالا دانست و افزود: این امر با تعریف ابزارهای مالی ارتباط مستقیم دارد.

بورس آتی ارز راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل جدید بورس کالا، راه‌اندازی بورس آتی ارز را از دیگر برنامه‌های این شرکت ذکر و تصریح کرد: با راه‌اندازی این بورس نه تنها می‌توان آینده نرخ ارز را پیش‌بینی کرد بلکه فعالان اقتصادی دیگر نگران تلاطم قیمت‌ها نخواهند بود.

سلطانی‌نژاد ادامه داد: علاوه بر اینکه پیش‌بینی‌ها راحت‌تر شده و نوسانات ارزی قابل پیش‌بینی خواهد بود.

رینگ صادراتی بورس کالا تقویت می‌شود

وی ادامه داد: علاوه بر این تقویت رینگ صادراتی از دیگر برنامه‌هاست که بر اساس آن قرار است علاوه بر تنوع محصول برای فعالان و معامله‌گران بازار نیز تشویقاتی در نظر گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه رینگ صادراتی به نحوی مدیریت می‌شود که به رینگ داخل آسیب نزند، اظهار داشت: با توسعه رینگ صادرانی دغدغه عرضه و تقاضا کنندگان از بین خواهد رفت.

تعامل با بورس‌های کالایی دنیا

مدیرعامل جدید بورس کالا، تعامل با بورس‌های کالایی دنیا را از دیگر برنامه‌ها اعلام و تصریح کرد: بر همین اساس قرار است پا را از مرز ایران فراتر بگذاریم و تلاش می‌شود بورس کالا با بورس‌های کالایی دنیا مرتبط شود.

سلطانی‌نژاد، توسعه زیرساخت‌های الکترونیک، توسعه و انجام معاملات خرد و عرضه و تقاضا کنندگان در بورس کالا و تقویت تعامل با دستگاه‌ها را از دیگر اقدامات در آینده عنوان کرد و ادامه داد: تلاش می‌شود بورس کالا به بازوی بازاری دستگاه ها و فعالان اقتصادی تبدیل شود.

بورس کالا مرجع قیمت‌گذاری می‌شود

وی افزود: همچنین قرار است بورس کالا به مرجع قیمت‌گذاری و عرضه و تقاضا تبدیل شود و از آنجا که کارکرد بورس کالا شفافیت است این بورس می‌تواند تبلور شفافیت اقتصادی باشد.

یادآور می‌شود، در اولین جلسه هیأت مدیره بورس کالا، ۴ عضو قدیمی و ۳ عضو جدید پس از بررسی‌های لازم، حامد سلطانی‌نژاد مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) را به عنوان سومین مدیرعامل بورس کالا انتخاب کردند.

مراسم تودیع و معارفه سلطانی‌نژاد که پیش از این به مدت چهار سال مدیرعاملی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه را برعهده داشت، در یکی دو روز آینده انجام و وی راهی بورس کالای ایران خواهد شد.

سایت کسب و کار بازده

 

مطالب مرتبط
۵ عامل افت شاخص های بورس
گزارش ۲۰: فرش سبز بورس برای توافق
گزارش ۷: دو تک سهم که شرایط درخشیدن دارند
بورس ناتوان در جذب و افزایش سرمایه‌گذاران
کدام کالاها تورم شهریور را افزایش داد؟
رایزنی ۱+۵ و آژانس درباره اجرای برجام
تقویت ۳ واحدی شاخص کل بورس/ بازار کمی جان گرفت
بازار اول فرابورس می‌تازد
 ظریف: برجامی برای مسائل دفاعی در کار نیست
توافق بر سر اجرای مناسب برجام
معضلی به نام واردات کالای چینی
۱۲ محور سخنان نوبخت در نشست هفتگی: از میزان حقوق رئیس جمهور تا یارانه‌ و حج

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی