کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ برترین شهر دنیا که ارزش زندگی کردن دارند

اگر می خواهید با برترین شهر دنیا که ارزش زندگی کردن دارند آشنا شوید در این مقاله با ما همراه شوید. نکته جالبی که در همین ابتدا باید بیان کنیم این است که به استناد رتبه‌بندی جدید اکونومیست، شهرهای ایالات متحده مانند نیویورک، لوس آنجلس و بوستون در مقایسه با بسیاری از هم‌تایان بین‌المللی خود حرفی برای گفتن ندارند.

۱۰ برترین شهر دنیا که ارزش زندگی کردن دارند

در مقام مقایسه، طبق گزارش سکونت‌پذیری جهانی ۲۰۱۷ شهرهای استرالیایی و کانادایی به‌عنوان قابل سکونت‌ترین شهرهای دنیا پیشتاز هستند.

این اطلاعات از گزارش اخیر واحد اطلاعات اکونومیست به دست آمده‌است، که ۱۴۰ شهر دنیا را با بررسی ۳۰ فاکتور کمّی و کیفی در پنج دسته‌ی کلی ثبات، مراقبت‌های پزشکی، فرهنگ و محیط زیست، آموزش و زیرساخت‌ها بررسی کرده‌است.

برای هفتمین سال متوالی، ملبورن با امتیاز ۹۷.۵ از ۱۰۰ در جایگاه اول قرار گرفت. ملبورن نمره‌ی کامل مراقبت‌های پزشکی، آموزش و زیرساخت‌ها را به خود اختصاص داد. وین، با اختلاف اندکی در فرهنگ و محیط زیست در جایگاه دوم قرار گرفت. ونکوور نیز با امتیاز ۱۰۰ در این بخش در جایگاه سوم قرار گرفت.

مطلب مرتبط: ۳۰ بهترین شهر دنیا برای زندگی در ۲۰۱۷

در این‌جا فهرست ۱۰ برترین شهر دنیا که ارزش زندگی کردن دارند را بر اساس گزارش سکونت‌پذیری جهانی ۲۰۱۷ می‌بینیم:

۱. ملبورن، استرالیا

۲. وین، اتریش

۳. ونکوور، کانادا

۴. تورنتو، کاناتا

۵. کلگری، کانادا

۶. آدلاید، استرالیا

۷. پرت، استرالیا

۸. آوکلند، نیوزیلند

۹. هلسینکی، فنلاند

۱۰. هامبورگ، آلمان

برای کشورهای استرالیا و کانادا، نتایج خوب است. هر یک از این کشورها سه شهر در فهرست ۱۰ برترین شهرهای قابل سکونت دارد. این دو کشور نیز در گزارش شادی جهانی سازمان ملل، به‌عنوان دو شادترین کشورهای دنیا انتخاب شدند.

هیچ یک از شهرهای ایالات متحده در فهرست ۱۰ برترین‌ها قرار ندارند، و رتبه‌ی برخی شهرهای ایالات متحده به‌خاطر “ناآرامی مرتبط با کشته شدن سیاهپوستان به دست افسران پلیس و شورش‌ها به خاطر دستورات اجرایی رئیس جمهور ترامپ” سقوط کرده‌است.

طبق این گزارش، متروهای شهری در دنیا تأثیری در این رتبه‌بندی ندارند، زیرا می‌توانند “قربانی موفقیت‌شان شوند”. ممکن است بسیار شلوغ شوند، و شهرهای بزرگ مشکلات بزرگی هم دارند.

طبق این گزارش “نیویورک، لندن، پاریس و توکیو همه شهرهای معتبری هستند که انبوهی از فعالیت‌های تفریحی را در اختیار دارند، ولی از سطوح بالای جرم، ازدحام و مشکلات حمل و نقل عمومی رنج می‌برند”.

در مقابل، برترین شهرهای این رتبه‌بندی شهرهای اندازه‌ی متوسط با جمعیت کم هستند.

در نتیجه گیری این گزارش آمده‌است که “این امر بستر مناسبی برای فعالیت‌های تفریحی ایجاد کرده است بدون آن‌که به سطوح بالای جرم یا زیرساخت‌های بیش از حد بیانجامد”.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – فاطمه بختیاری دزفولی

منبع: cnbc

۱۰ برترین شهر دنیا که ارزش زندگی کردن دارند


 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۳۲۹ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی