کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

با مشارکت روسیه خطوط ریلی ایران برقی می‌شود

سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه گفت: طرح برقی کردن خطوط ریلی ایران با مشارکت شرکت دولتی راه‌آهن روسیه باارزش بیش از۵ میلیارد دلار به‌زودی آغاز می‌شود.

sanaee.jpg

به گزارش بازده به نقل از تسنیم، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، در بازدید از مسیر راه‌آهن نهاوند به کرمانشاه در شهر فیروزان اظهارکرد: مذاکرات و مبادلات بین مسئولان دو کشور ایران و روسیه یک‌طرفه نیست بلکه به‌صورت فشرده مسئولان ارشد دو کشور در حال رایزنی و عقد قرارداد و تفاهمنامه‌های اقتصادی و تجاری هستند.

وی بیان کرد: برای سرعت دادن به حرکت چرخ اقتصاد و تولید کشور به‌زودی با گشایش و تخصیص دو اعتبار ۵ و ۲ میلیارد دلاری از طرف روسیه و با مشارکت ایران در گام نخست خط راه‌آهن قطار اینچه برون و یک نیروگاه سیکل حرارتی در کشور احداث شود.

وی تأکید کرد: توازن در روابط و رفت‌وآمد بین دو کشور ایران و روسیه رعایت شده و مانند سابق نیست که فقط ما به روسیه برویم و یک‌طرفه باشد بلکه برای راحتی مردم و تجاری که به این کشور سفر می‌کنند قرار است به‌زودی کار تسهیل در صدور و دریافت روادید درازمدت انجام شود و فایده آن این است که حضور سرمایه‌گذاران در این کشور را تنها معطوف به دریافت یک معرفی‌نامه می‌کند.

نماینده سابق مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: در سفر اخیر آقای پوتین به ایران با رهبر معظم انقلاب و ریاست‌جمهور ۷ سند مهم و راهبردی که مهمترین آنها موافقت‌نامه رفع روادید ویزای درازمدت، باز شدن خط اعتباری با ایران و مشارکت فعال در تمامی عرصه‌ها بود به امضای دو طرف رسید.

سنایی اظهارکرد: امروز دیگر روابط تجاری ما با روسیه فقط مختص به تهران نیست و حتی استان‌ها و شهرستان‌های دوردست در کشور نیز می‌توانند از ظرفیت ایجادشده به‌خوبی استفاده کنند به‌طوری‌که بعد از سفر استاندار همدان و تجار به روسیه و استان سوردلوفسک شاهد پیگیری امور و ایجاد ارتباط بیشتر با روسیه برای جذب سرمایه‌گذاری و صادرات محصولات همدان به این کشور باشیم.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با توجه به هدف قرار گرفتن یک فروند جنگنده روسی توسط ترکیه افزود: همه کشورها باید در مبارزه با تروریسم مانند ایران و روسیه صادق باشد نه با حرکات و رفتار خود موجب گسترش تروریسم در منطقه شوند و این حرکت‌ها که بعضی از کشورها در منطقه انجام می‌دهند به‌طور ناخواسته در خدمت تروریسم و حامیان آنها است.

وی گفت: در دوماهه اخیر قرارداد و یادداشت تفاهم‌های اجرایی خوبی با کشور روسیه به امضا رسیده است که برخی از این طرح‌ها در مرحله بررسی و برخی دیگر از پروژه‌ها نیز میان دو کشور امضا و در حال اجرایی شدن می‌باشند.

سفیر ایران در روسیه اظهارکرد: ازجمله این طرح‌ها که با روسیه به‌زودی اجرایی می‌شود برقی کردن خطوط راه‌آهن ایران با مشارکت شرکت دولتی راه‌آهن روسیه باارزش بیش از۵ میلیارد دلار است.و در مرحله دوم احداث دو بلوک نیروگاه هسته‌ای بوشهر باارزش ۱۱ میلیارد دلار خواهد بود.

وی افزود: تاکنون هیات هایی از روسیه که شامل رییس جمهوری، معاونین نخست‌وزیری و وزرای نفت، اقتصاد، راه و شهرسازی، نیرو و نماینده بانک‌های روسی با همتایان ایرانی خود دیدار داشتند و قراردادها و طرح‌هایی را برای بهبود اقتصاد و سرمایه‌گذاری در دو کشور امضا کردند.

سایت کسب و کار بازده

منبع: تسنیم

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۷ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی