کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

نگهداری میوه: با این روش میوه ها بدون یخچال هم تازه می‌مانند

دانشمندان می‌گویند به روشی‌نو دست یافته‌اند که با استفاده از آن می‌توان میوه ها را برای مدتی طولانی خارج از یخچال تازه نگه داشت. در ادامه با یک روش جدید نگهداری میوه آشنا خواهید شد.

میوه

پژوهشگران دپارتمان مهندسی بیوشیمی دانشگاه تافتس ایالت ماساچوست امریکا با ابداع پوششی ابریشمی و غلتاندن میوه ها و سبزی‌ها در آن، روند رسیده شدن آنها را کاهش دادند.

به گفته پژوهشگران، این پوشش در حقیقت از نوعی پروتیئن غیرمحلول موسوم به فیبروئین (fibroin) ساخته شده است که در ابریشم وجود دارد و سبب سختی بافت ابریشم می‌شود.

همچنین، این پوشش خوراکی است، هیچ بو یا طعمی ندارد و با اسپری کردن آن بر روی خوراکی‌های فاسدشدنی می‌توان آنها را بیش از یک هفته تازه نگه داشت.

عملکرد این پوشش به این صورت است که ابتدا میوه مورد نظر را در این پوشش پروتئینی می غلتانند و سپس آن را در معرض بخار قرار می دهند.

مطلب مرتبط : فواید این ۲۰ میوه و سبزیجات شما را حیرت‌زده می‌کند

بخار در حقیقت سبب می شود که پروتئین های فیبروئین بهم متصل شوند و لایه ای محافظ را بر روی میوه مورد نظر تشکیل دهند.

پژوهشگران می‌گویند، این روش نگهداری از میوه‌ها می‌تواند کمک بسیار بزرگی به جلوگیری از فساد میوه‌ها و برخی خوراکی ها می کند، چرا که به گفته سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد (فائو) ۵۰ درصد محصولات کشاورزی درطول زنجیره تولید، توزیع و رسیدن به دست مصرف کننده به علت فساد زودرس از بین می‌روند.

ابداع این پوشش ابریشمی همچنین افراد را از استفاده از کیسه‌های پلاستیکی که طبیعت را در معرض خطر قرار داده است، بی‌نیاز می کند.


سایت کسب و کار بازده

منبع: همشهری آنلاین

منبع:herbs

نگهداری میوه: با این روش میوه ها بدون یخچال هم تازه می‌مانند


(مشاهده ۴۱۲ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “نگهداری میوه: با این روش میوه ها بدون یخچال هم تازه می‌مانند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 3٫831 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت