کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بانک مرکزی: وجوه بلوکه شده تا ماه ژانویه(دی) آزاد می‌شوند

پایگاه خبری بلومبرگ به نقل از معاون ارزی بانک مرکزی ایران اعلام کرد: با توجه به توافق ماه ژوییه (تیر) ایران و قدرت‌های جهانی در وین، در حدود ۲۹ میلیارد دلار از وجوه بلوکه شده این کشور در ژانویه ۲۰۱۶ (دی ماه) آزاد شده و به این بانک برمی گردد.

به گزارش بازده و به نقل از ایرنا، غلامعلی کامیاب در حاشیه یک کنفرانس سرمایه‌گذاری در ژنو در گفت‌وگو با بلومبرگ، اظهارکرد: زمان آزاد شدن این وجوه حول و حوش ماه ژانویه است.

کنفرانس سرمایه‌گذاری ژنو، نخستین کنفرانسی است که پس تصویب شدن توافق هسته‌ای ایران توسط کنگره امریکا برگزار می‌شود.

آزاد شدن این وجوه به کانون اصلی انتقاد مخالفان توافق هسته‌ای ایران در امریکا تبدیل شده است. برخی از نمایندگان کنگره امریکا معتقدند ایران از این وجوه برای تقویت دشمنی با متحدان امریکا در منطقه استفاده خواهد کرد اما ایران می‌گوید از این وجوه برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌های پتروشیمی و صنایع گاز طبیعی، معدن، جاده و ساختمان استفاده می‌کند.

این منابع هم اکنون در کشورهای مختلفی نگهداری می‌شوند و مجموع آنها می‌تواند در نهایت از ۲۹ میلیارد دلار بیشتر باشد.

کامیاب افزود: ممکن است ارقام دیگری نیز وجود داشته باشند، اما بخش عمده دارایی‌های بلوکه شده ایران حدود ۲۹ میلیارد دلار است.

براساس گزارش اخیر تلویزیون دولتی ایران، دارایی‌های بلوکه شده ایران شامل ۲۳ میلیارد دلار ارز متعلق به بانک مرکزی و شش میلیارد دلار پول دولت است.

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی