کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بانک‌ها هزینه ارسال پیامک‌ را از حسابتان کسر می‌کنند

در آخرین جلسه شورای هماهنگی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری دولتی و خصوصی مدیران عامل و تصمیم‌گیران بانک‌ها توافق کردند که از این پس هزینه ارسال پیامک بانکی از صاحبان حساب دریافت شود.

 

bank.jpg

به گزارش بازده به نقل از خبرآنلاین، در این جلسه سقف هزینه دریافتی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفته و اعضای شورا هزینه ۱۰ هزار تومان در سال را به عنوان آبونمان سالانه ارسال پیامک تراکنش‌های بانکی تعیین کردند.

اما از آنجا که ۶ ماه نخست سال به اتمام رسیده است مقرر شد برای شش ماهه نخست امسال ۵ هزار تومان دریافت کنند.

این گزارش می‌افزاید: در این جلسه مدیران عامل بانک‌ها و موسسات اعتباری، علاوه بر دریافت هزینه پیامک در مورد تمام تعرفه‌های خدمات ریالی هم به توافق رسیده و جدول کامل هزینه این خدمات را برای اظهار نظر و تایید به بانک مرکزی فرستاده‌اند. این ارسال پیشنهاد در حالی صورت گرفت که پس از آنکه روش اشتباه بانک ملی در برداشت بدون هماهنگی هزینه پیامک از حساب مشتریان برایش دردسرساز شد، دیگر بانک‌ها با احتیاط و اعلام قبلی چنین اقدامی می‌کنند.

گفتنی است در جلسات بعدی این شورا قرار است در مورد تعرفه خدمات ارزی بانکی تصمیم‌گیری کرده و پیشنهادات بانک ها در مورد تعرفه خدمات ارزی نیز به بانک مرکزی پیشنهاد شود.

با توجه به مشکلات مالی بانک‌ها و کمبود شدید منابع و دشواری‌هایی که در پرداخت هزینه‌ها دارند ظاهرا بانکداران چاره‌ای جز جدی گرفتن کارمزد و تأمین بخشی از هزینه‌ها از محل کارمزدها پیدا نکرده‌اند.

این در حالی است که در اصل بخش اصلی درآمد بانک‌ها باید از محل دریافت کارمزد خدمات تامین شود اما در گذر زمان بانک‌های کشور با خروج از استانداردهای کسب و کار و بر همزدن بازی و رقابت ناسالم با یکدیگر اقدام به صفر کردن کارمزد خدمات کردند که به مرور زمان این عدم دریافت کارمزد معضل جدی برای شبکه بانکی به وجود آورد. تا آنجا که بسیاری از کسانی که از خدمات بانکی استفاده می‌کنند با این تصور نادرست که “چون پول آنها در حساب بانکی است پس بانک باید خدمات رایگان ارائه دهد” از دریافت هرگونه کارمزد خدمات انتقاد می‌کنند.

در کنار این مشتریان بخشی از کارشناسان و روسای اتحادیه‌ها و اصناف نیز در زمره مخالفان جدی دریافت کارمزد خدمات بانکی قرار دارند؛ مخالفانی که معتقدند ارائه خدمات و سرویس‌های بانکی در واقع کمترین کاری است که بانک‌ها در قبال رسوب پول سپرده‌گذاران باید ارائه دهند.

 

//بازده//

مطالب پیشنهادی:

فروش رنو به ایران ۲ برابر شد

اتحادیه‌ی اروپا روز یکشنبه لغو تحریم‌های ایران را اعلام می‌کند

چکیده‌ی مهمترین اخبار اقتصادی، سیاسی، و فرهنگی – هنری ایران در هفته‌ی گذشته

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۴۷ نفر)

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی