کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بانک‌ها برای پساتحریم آماده می‌شوند

رییس کل بانک مرکزی در دومین‌ روز حضور خود در اجلاس پاییزه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی در لیما، پایتخت کشور پرو با مدیر اداره خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین‌المللی پول دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

590.jpg

به گزارش بازده و به نقل از خبرگزاری میزان، رییس کل بانک مرکزی در دومین‌ روز حضور خود در اجلاس پاییزه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی در لیما، پایتخت کشور پرو با مدیر اداره خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین‌المللی پول دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این ملاقات لزوم آماده‌سازی کشور برای شرایط پس از تحریم مورد تاکید قرار گرفت.

ولی الله سیف در ادامه ملاقات‌های روز قبل با همتایان خود از کشورهای اسپانیاو ایتالیا دیدار کرد. در این نشست‌ها طرفین بر لزوم گسترش همکاری‌های بانکی به منظور پشتیبانی از روابط اقتصادی و تجاری که انتظار می‌رود با رفع تحریم‌ها به مسیر عادی خود بازگردد، تاکید کردند.

علاوه برآن، در چگونگی فراهم کردن شرایط و مقدمات لازم جهت احیا و ارتقای روابط بانکی در دوره بعد از تحریم به بحث و تبادل نظر پرداخت.

سیف ملاقاتی نیز با رییس کل بانک مرکزی افغانستان به‌عمل آورد و از پیشنهاد رییس کل بانک مرکزی افغانستان مبنی براستفاده از تجربیات بانکداری در ایران و توسعه روابط بانکی استقبال کرد.

رییس کل بانک مرکزی در این روز نشستی با مدیران ارشد یکی از بانک‌های سرمایه‌گذاری کشور آلمان داشت. این بانک آلمانی با دارا بودن رتبه AAA، یکی از سه بانک بزرگ سرمایه‌گذاری دنیا قلمداد می‌شود. فعالیت بانک مذکور در حوزه برون مرزی بیشتر متمرکز بر تامین مالی صادرات و تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای در کشورهای مختلف است. طی مذاکرات مقرر شد تفاهمنامه لازم برای هماهنگی‌های آتی تنظیم و به اجرا درآید.

معاون ارزی بانک مرکزی نیز که به همراه سیف به لیما سفر کرده است، با مدیران پنج بانک اروپایی و چهار بانک آسیایی ملاقات کرد. در این ملاقات ها، کامیاب در مورد فرآیند پیش رو به منظور اجرایی شدن برجام توضیح داد و اقدامات لازم برای از سرگیری روابط کارگزاری و فعال کردن حساب‌های فی مابین پس از برداشتن تحریم‌ها مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد ارتباط و تعامل بین طرفین در این رابطه ادامه یابد.

//بازده//

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی