کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بازگشت مقتدرانه‌ی تهران به سیاست بین‌الملل با دعوت رسمی آمریکا

ایران، فردا (جمعه )در گفت‌وگوهای وین به منظور یافتن برون‌رفتی سیاسی برای مناقشه‌ی سوریه شرکت می‌کند و این بازگشت پرقدرت این کشور به عرصه بین‌الملل است. پس از توافق برسر پرونده هسته‌ای، این نخستین باری است چنین اتفاقی رخ می‌دهد. واشنگتن مانع گفت‌وگو با تهران بود اما از این پس اینگونه نیست.

3562630-focus-on-middle-east-Stock-Photo-iran-east-map.jpg

فرانس بیست و چهار سپس با اشاره به شهدای مدافع حرم افزود: ایران اعزام نیروی زمینی به سوریه را به طور کامل تکذیب و اعلام کرده است این سربازان، مستشاران نظامی رییس‌جمهور اسد بوده‌اند. تهران سلاح در اختیار مبارزان حزب‌الله می‌گذارد و به گفته واشنگتن، چندین هفته است هماهنگ با نیروی هوایی روسیه، حملات زمینی صورت می‌دهد. این یکی از دلایلی است که تاکنون امریکا گفت‌وگو با تهران را درباره آینده سوریه رد می‌کرد. اما در مقابل شکست مذاکرات برای حل بحران، موضع (امریکا) تغییر کرده است و ایران از این پس همچون مخاطبی اجتناب ناپذیر تلقی می‌شود.

آنتونی بلینکن، معاون وزیر امور خارجه امریکا در این باره گفت «از همان ابتدای روند تلاش برای برقراری صلح در سوریه مشخص بود که بالاخره روزی ایران باید در گفت‌وگوها شرکت کند. امیدواریم ایران بتواند نقشی مثبت ایفا کند. تاکنون ایران با کمک به دولت بشار اسد و کمک به حزب الله -که او نیز به نوبه خود از اسد حمایت می‌کند- نقشی منفی ایفا کرده است. باید پیشنهاد آنان را بررسی کرد و بدون گفت‌وگو با آنان (این پیشنهاد) را نخواهیم دانست.»

بنابراین ایران در مذاکرات چندجانبه درباره سوریه شرکت خواهد کرد و این رسماً اعلام شده است. نشستی چهارجانبه روز جمعه میان روسیه، امریکا، عربستان و ترکیه برگزار می‌شود. جمعه نیز نمایندگان دیگر کشورها به خصوص نماینده جمهوری اسلامی ایران به این نشست خواهند پیوست.

ایندپندنت: چه شد که امریکا کوتاه آمد؟

روزنامه ایندیپندنت نوشت: پس از آنکه هواپیماهای روسی مواضع گروه (تکفیری صهیونیستی ) داعش و دیگر شورشیان سوریه را در نزدیکی بلندی‌های جولان بمباران کردند، دعوت از ایران برای مذاکرات بین‌المللی برای حل بحران سوریه اعلام شد.

مقامات امریکایی گفتند از ایران دعوت شده است تا در مذاکرات صلح سوریه شرکت کنند. گفته می‌شود روسیه نیز به طور رسمی از ایران برای شرکت در این دور از گفت‌وگوها دعوت به‌عمل آورده است.

امریکا پیش از این به بررسی دعوت از ایران برای شرکت در مذاکرات صلح سوریه پرداخته بود، اما این دعوت سرانجام پس از چند روز مذاکره در پشت درهای بسته با مقامات عربستان سعودی، رقیب منطقه‌ای ایران صورت گرفت.

دعوت از ایران هم زمانی اعلام شد که خبرگزاری فارس گزارش کرد مواضع [گروه تکفیری صهیونیستی] داعش و دیگر شورشیان سوریه در نزدیکی بلندی‌های جولان هدف بمباران هواپیماهای روسی قرار گرفته است.

بلندی‌های جولان منطقه‌ای بین اسرائیل و سوریه است که اسرائیل طی جنگ شش روزه سال ۱۹۷۶ آن را اشغال کرد.

خبرگزاری فارس این حمله را حاوی پیامی مهم برای اسرائیل از سوی مسکو درمورد توافق به‌عمل آمده بین آنها در زمینه هماهنگ کردن عملیات هوایی دو ارتش در آسمان بلندی‌های جولان اعلام کرد.

ایندیپندنت نوشت: ایران حامی دولت بشار اسد است و در این جنگ ارتش ایران در کنار نیروهای سوری مبارزه کرده است. آن‌هایی که مخالف اسد هستند، احتمالا با حصور ایران مخالفند.

به هرحال تلاش‌های قبلی به منظور پایان دادن به جنگ داخلی سوریه به شیوه‌ای صلح‌‌آمیز با شکست مواجه شده است و طرف‌های درگیر در این جنگ چشم امید به کشورهای دیگر منطقه دوخته‌اند.

مرجع خبر: انتخاب

سایت کسب و کار بازده

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۸ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی