کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بازگشت تحریم‌ها پس از اجرای برجام غیرممکن است

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزارت نفت با اظهار اینکه فرصت‌هایی که برجام برای اقتصاد ایران ایجاد می‌کند موجب پیوند اقتصاد کشور با جهان می‌شود گفت: بازگشت تحریم‌ها در این شرایط تنها یک مسئله آکادمی خواهد بود و هیچ‌گاه به وقوع نمی‌پیوندد.

zamani.jpg

به گزارش بازده به نقل از تسنیم، امیر حسین زمانی‌نیا در پنل اول کنفرانس تهران – معرفی مدل جدید قراردادهای نفتی IPC- با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری تصور سیاسی از آن کشور مهم است خاطرنشان کرد: ایران در میان کشورهای منطقه از ثبات سیاسی مناسبی برخوردار است.

وی فضای کسب وکار در ایران را مناسب ارزیابی کرد و گفت: ایران در میان کشورهای منطقه رتبه چهار را در مورد سهولت کسب و کار دارد.

معاون وزیر نفت با اشاره به این که در سال‌های اخیر تحمل مردم در برابر فساد کاهش یافته است گفت: هم اکنون کمیته‌ای با حضور سران سه قوه برای مبارزه با فساد اداری و اقتصادی در کشور ایجاد شده است؛ این شرایط به سرمایه‌گذاران برای حضور در ایران اطمینان می‌دهد.

زمانی نیا با اعلام اینکه شرکت‌های خارجی در صورت سرمایه‌گذاری در مناطق محروم از ۱۰۰ درصد معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند گفت: در دو سال اخیر سعی شد نوسانات نرخ ارز کنترل شود. همچنین نرخ رکود اقتصادی هم کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه ایران ۹ درصد ذخایر نفتی و ۱۸ درصد ذخایر گازی جهان در اختیار دارد گفت: این در حالیست که سهم ایران در تولید نفت و گاز به ترتیب سه و پنج درصد است؛ این ارقام نشان می‌دهد که ایران فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاران است.

به گفته معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزارت نفت شرایط به گونه ایست که نه فقط شرکت‌های بزرگ بین‌المللی بلکه شرکت‌های متوسط نیز می‌توانند در طرح‌های نفت و گاز ایران حضور یابند.

زمانی نیا با اظهار اینکه تحریم‌ها علاوه بر خسارت به اقتصاد ایران دو مزیت برای کشور به همراه داشت گفت: مبنای مهندسی و صنعتی کشور به ویژه در صنعت نفت ارتقاء یافت؛ چیزی که شرکت‌های خارجی هم به آن اذعان دارند. نکته دیگر این است که سهم درآمدهای نفتی در بودجه عمومی کشور کاهش یافت.

سایت کسب و کار بازده

منبع: تسنیم

 

(مشاهده ۲۱ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “بازگشت تحریم‌ها پس از اجرای برجام غیرممکن است”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 2٫943 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت