کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بازار هم‌چنان در تعطیلات تابستانی

بازده: بورس تهران انگاری به تعطیلات تابستان رفته است و حالا حالاها قصد برگشت ندارد. امروز هم شاخص افتاد تا کام تعطیلات تابستانی را به بورس تلخ کند.

sarmaye-bazar.jpg

امروز روند معاملات بورس اوراق بهادار تهران به گونه‌ای پیش رفت که شاخص نقدی کل با ۲۷.۳۹ واحد کاهش به نقطه‌ی ۶۵۹۷۳.۵ واحد عقب رفت. ۳۲۲۰۹ تراکنش  با جابه‌جایی ۳۷۲.۳ میلیون اوراق بهادار به ارزش ۷۰۷.۹ میلیارد ریال انجام شد.

شاخص بازار اول نیز با ۴۷.۷۸ واحد کاهش به نقطه‌ی ۴۷۰۷۰.۱ واحد افتاد و شاخص بازار دوم با رشد اندک ۱۰۸.۸۹واحد به نقطه‌ی ۱۳۹۳۵۶.۹ صعود کرد.

در بازار فرابورس ۱۵۱۰۹ تراکنش  با جابه‌جایی ۱۵۴ میلیون اوراق بهادار به ارزش ۶۶۹ میلیارد ریال انجام شد. شاخص این بازار امروز با ۰.۴واحد افزایش در نقطه‌ی ۷۷۲.۷ واحد متوقف ماند.

نمادهای همراه، پارسان، و اخابر بیشترین تاثیر منفی و نمادهای تاپیکو، فملی، حکشتی، و وخاور بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

امروز ناظر بازار اعلام کرد نمادهای شرکت‌های تامین ماسه ریخته‌گری، معادن منگنز ایران با توجه به عدم کشف قیمت در روز معاملاتی قبل(بدون محدودیت نوسان قیمت) آماده ی انجام معامله است. هم‌چنین اعلام شد نماد معاملاتی شرکت پتروشیمی جم(جم) برای نخستین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش ساخت مواد شیمیایی و محصولات شیمیایی گروه ساخت مواد شیمیایی اساسی و طبقه ساخت موادشیمیایی پایه به جز کود و در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران قرار گرفت و با توجه به انتقال سهام شرکت مذکور از بازار فرا بورس ایران به بورس اوراق بهادار تهران در نماد جم آماده انجام معامله است.

 

حجم و تعداد تراکنش و ارزش ریالی معاملات در بازار سرمایه به قدری پایین آمده است که گویا بورس به تعطیلات رفته است، کماکان آن شور و اشتیاق لازم در بین فعالان بورس جهت فعالیت در این بازار به چشم نمی‌خورد. شاید بخشی از این امر ناشی از رکود ایجاد شده در بازارهای مهم جهانی هم‌چنین افت کسب و کار و رکود فعالیت شرکت‌های داخلی باشد، بازار هنوز با مشکل نقدینگی دست و پنجه نرم می‌کند و هم‌چنان منتظر خبرهای خوب جدید است.

احمد میوه فروشان

//بازده//

 

 

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی