کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بورس، بازار کِساد

دیروز شاخص کل هم‌چنان تحت حمایت و کمک حقوقی‌ها در برابر فشار خرس های خشمگین مقاومت کرد ولی کسادی مانند روزهای گذشته بر آن حاکم بود.

sarmaye-bazar.jpg

دیروز شاخص کل بعد از سقوط و ثبت نقطه‌ی ۶۴۱۴۵.۵ به عنوان کمترین رتبه با ۸.۹۲ واحد افزایش به نقطه‌ی ۶۴۲۰۶.۲واحد رسید و از حرکت باز ایستاد، ۲۶۷۵۴ نوبت معامله انجام شد که جمعاً ۳۸۳.۷ میلیون اوراق بهادار به ارزش ۱۵۷۱.۷میلیارد ریال معامله شد. شاخص بازار اول و دوم به ترتیب ۲۳.۶۹ واحد کاهش و ۱۸۴.۱۲ واحد افزایش داشتند و در نقاط ۴۵۴۵۱.۸ و ۱۳۷۵۸۷.۱واحد متوقف شدند.

در فرابورس ۱۲۲۳۵ نوبت معامله به ارزش ۵۶۸ میلیارد ریال و جابه جایی ۲۰۸.۴ میلیون اوراق بهادار انجام شد شاخص این بازار با ۱.۶ واحد افزایش در نقطه‌ی ۷۲۸.۴ از حرکت باز ایستاد.

نماد حکشتی، وبملت، فملی، اخابر، جم و تاپیکو بیشترین تأثیر مثبت را در سایه‌ی حمایت همیشگی حقوقی‌ها بر شاخص داشتند و نماد وغدیر بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص داشت.

در هفته‌ای که به نام هفته‌ی دولت نام‌گذاری شده است شاخص نقدی کل بازار نسبت به هفته‌ی گذشته ۱۰۱۲واحد افت نشان داد، شاخص بازار اول، دوم و شاخص صنعت نیز به ترتیب ۷۶۵، ۱۹۰۰و ۸۲۳واحد افت داشتند.

در هفته‌ی کاری که گذشت ارزش کل معاملات ۶۴۰۴ میلیارد ریال بود که حاصل معامله‌ی ۲۸۷۹ میلیون برگ سهم و حق تقدم بود، ۱۲۹۷۹۲ نوبت معامله انجام شد و شمار خریداران هفته‌ی گذشته ۴۱۴۳۵ کد بود.

در هفته‌ای که گذشت ۱۰۸۷۲۰۶اوراق مشارکت به ارزش ۱۰۹۳میلیارد ریال معامله شد.

ابر و باد مه و خورشید و فلک به همراه سقوط بورس چین و به تبع آن افت بازارهای جهانی، نوسان هاینرخ نفت، طلا و ارز، ابلاغ قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، بازگشایی سفارت انگلستان‌، اظهار نظر جناب نوبخت در خصوص بازار سرمایه همچنین اعلام خبر انتشار اوراق قرضه ی دولت در آینده‌ای نزدیک، درکارند تا کسادی تالار شیشه‌ای حافظ همچنان ادامه پیدا کند. بورس همچنان منتظر جمع‌بندی توافق و لغو واقعی تحریم‌ها و رفع رکود بازار کار و اقتصاد به سرمی برد و تشنه‌ی جذب سرمایه‌گذاران خارجی است. امری که با هربار ورود هیات‌های اقتصادی از دول مختلف کمی تا قسمتی سرابی دیده می شود که بر تمایل فعالیت سرمایه‌گذاران خارجی در بازار اوراق بهادار تهران تاکید می‌شود. امید می رود که خیر باشد.

احمد میوه‌فروشان

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی