کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بازار اول فرابورس می‌تازد

در هفته‌ی سوم سال ۹۵ علاوه بر رشد ۴۴ درصدی حجم و ارزش معاملات بازار اول، ارزش بازار فرابورس نیز با افزایش مواجه شد.

_stock-market

هفته‌ی سوم فروردین ماه با صدر نشینی گروه فلزات اساسی و پس از آن گروههای عرضه برق، گاز و بخار و همچنین انبوه‌سازی و مسکن در معاملات بازار فرابورس به پایان رسید.
در این مدت، گروه فلزات اساسی با معاملاتی به ارزش ۶۰۳ میلیارد ریال و سهم ۱۹ درصدی در رتبه نخست قرار گرفت و ۲ گروه بعدی به ترتیب سهم ۱۴ و ۱۰ درصدی از معاملات هفتگی را به خود اختصاص دادند.
در ۵ روز معاملاتی منتهی به ۱۸ فروردین ماه، یک میلیارد و ۵۶۱ میلیون ورقه بهادار در فرابورس داد و ستد شد که ارزش آن بالغ بر ۶ هزار میلیارد ریال بود و این وضعیت در قیاس با هفته پیشین، رشد ۳۶ درصدی حجم و افت ۳۰ درصدی ارزش معاملات را نشان می‌دهد.

در عین حال در بازار اول حجم و ارزش معاملات به میزان ۴۴ درصد افزایش یافت و ۱۹۰ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۳۸۱ میلیارد ریال مبادله شد، اما در بازار دوم حجم و ارزش معاملات با کاهش همراه شد به طوری که ۷۳۷ میلیون ورقه بهادار با ارزشی معادل ۲ هزار و ۴۱۸ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.

همچنین حجم معاملات در بازار پایه با رشد ۱۶۲ درصدی به ۶۱۰ میلیون ورقه بهادار رسید و ارزش این معاملات با ۲۳۹ درصد افزایش معادل ۷۶۲ میلیارد ریال شد؛ ضمن اینکه در این هفته عرضه بلوک درصدی سهام کنترلی سرمایه‌گذاری جامی در بازار پایه به ارزش ۱۱۳ میلیارد ریال در این بازار انجام شد.

در بازار ابزارهای نوین مالی نیز ۲۴ میلیون اوراق بهادار به ارزش ۲ هزار و ۴۷۳ میلیارد ریال داد و ستد شد که در مقایسه با هفته قبل بیش از ۵۰ درصد رشد داشت.

در هفته‌ای که گذشت، بیشترین حجم معاملات روزانه به میزان ۵۳۲ میلیون ورقه در روز چهارشنبه انجام شد و بیشترین ارزش معاملات با رقم یک هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال در روز یکشنبه به ثبت رسید.

بر خلاف آیفکس که در روز چهارشنبه با ۷ واحد افت نسبت به هفته قبل عدد ۸۰۷ واحد را ثبت کرد، ارزش بازار فرابورس ۴۳۲ میلیارد ریال افزایش یافت و به عدد ۹۷۸ هزار و ۵۱ میلیارد ریال رسید.

 

سایت کسب و کار بازده

منبع:خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط
۵ ویژگی شخصیتی برای موفقیت در کار
قیمت انواع خودروهای داخلی در بازار/ کاهش قیمت‌ خودروها ادامه دارد
سوئیس، تحریم‌های ایران را لغو کرد
۱۰ نکته‌ی فناورانه از دنیای ‌آی‌تی که همین امروز باید بدانید
۲۳ بدترین شرکت های هواپیمایی جهان: شامل ۲ هواپیمایی ایرانی
۹ راز طلایی رژیم غذایی مسی
چرا اردوغان با عصبانیت مراسم خاکسپاری محمدعلی را ترک کرد؟
بیشترین مصرف مشروبات الکلی در کدام کشور است ؟
روانشناسی رنگ ها :شخصیت شناسی و معنی ۷ رنگ را بدانید
ربنای استاد شجریان به ثبت ملی رسید
مجلس عربستان برای اولین بار به زنان اجازه صدور فتوا داد
کشته های مسجد صوفی در مصر به ۳۰۵ نفر رسید

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی