کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بازاریابی اینترنتی چیست ؟

بازاریابی اینترنتی چیست ؟

در این نوشتار به این پرسش پاسخ داده می شود که بازاریابی اینترنتی چیست .

اکثریت کسب و کارها ،فارغ از اندازه شان ، امروزه عملا از بازاریابی اینترنتی یا  Internet Marketing استفاده می‌کنند. این بدان خاطر است که ارزان‌ترین راه برای رسیدن آنها به میلیون‌ها نفر از بازار هدف‌شان است. اما بازاریابی اینترنتی واقعا چیست؟

تعریف بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی که همچنین با نام بازاریابی آنلاین شناخته می شود، فرآیند تبلیغ یک برند، محصولات یا خدمات در اینترنت است. دامنه‌ی وسیع آن شامل بازاریابی ایمیلی، مدیریت روابط مشتریان الکترونیک، و هر فعالیت های تبلیغاتی دیگری می‌شود که از طریق رسانه های بی سیم صورت می‌پذیرد.

این فرآیند همچنین جنبه‌های فنی و ابتکاری شبکه ی جهانی وب را ترکیب می‌کند از جمله تبلیغات، طراحی، توسعه و فروش. به‌علاوه، بازاریابی اینترنتی همچنین به ایجاد و قرار دادن تبلیغات در سرتاسر مراحل مختلف چرخه‌ی تعامل مشتری می‌پردازد.

مطلب مرتبط : ۱۳۱ نوع بازاریابی که هر بازاریاب باید بشناسد

بازاریابی آنلاین یا بازاریابی اینترنتی به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود:

بازاریابی وابسته Affiliate Marketing

این شیوه‌ای از بازاریابی است که از طریق آن یک کسب و کار به خرده‌فروش آنلاین، سایت تجارت الکترونیک یا وبلاگ برای هر بازدیدکننده یا فروشی که این وب‌گاه‌ها برای برندشان به بار می‌آورند پول پرداخت می‌کند.

تبلیغات نمایشگرها Display Advertising

این مورد به بنرهای تبلیغاتی برمی‌گردد که در وب‌‌لاگ‌ها یا وب‌گاه‌های دیگر برای تقویت حجم ترافیکِ محتوای خودشان نمایش داده می‌شوند. در عوض، این امر می‌تواند سطح آگاهی از محصول را بالا ببرد.

بازاریابی ایمیلی Email Marketing

از خودِ اسمش پیداست، که این یک فرآیند بازاریابی است که شامل دست‌رسی به مشتریان‌تان از طریق ایمیل می‌شود.

بازاریابی درون یابی Inbound Marketing

این نوع از بازاریابی اینترنتی شامل به اشتراک گذاشتن محتوای ارزشمند رایگان برای بازار هدف‌تان برای متقاعد کردن مخاطبان تان است تا مشتری وفادارتان شوند. این کار می‌تواند از طریق برقرار کردن یک وب‌لاگ کسب و کار انجام شود.

مطلب مرتبط : ۵۱ انواع استراتژی های بازاریابی

بازاریابی موتورهای جستجو SEM) Search Engine Marketing )

این شکلی از بازاریابی است که یک کسب و کار را از طریق آگهی‌هایی که در صفحات نتایج موتور جست‌وجو ظاهر می‌شوند تبلیغ می‌کند. این کار شامل کاریابی پولی، تبلیغات متنی، و نرخ تبدیل یا از طریق نرخ بهینه‌سازی موتور جست‌وجو صورت می‌پذیرد.

بهینه‌سازی موتور جستجو یا همان سئو SEO) Search Engine Optimization)

برخلاف SEM، SEO از فرآیندهای غیرپولی و طبیعی تبلیغ محتوا در صفحات نتایج موتور جست‌وجو SERPs استفاده می‌کند. این کار شامل جست‌وجو و قرار دادن کلیدواژه‌ها، لینک‌سازی و بازاریابی رسانه‌های اجتماعی می‌شود.

بازاریابی رسانه های اجتماعی Social Media Marketing

بر اساس نام‌اش، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی فرآیند ارتقاء یک وب‌گاه از طریق شبکه‌های اجتماعی مختلف مثل فیس‌بوک، توئیتر، گوگل+، لینکت‌این، پین‌ترست و غیره است.

مطلب مرتبط : بازاریابی آنلاین چیست

چرا بازاریابی اینترنتی مهم است؟

اینترنت این قدرت را دارد که میلیون‌ها انسان را از سرتاسر جهان به هم ارتباط بدهد. پس، همچنین توانایی آن را هم دارد که کسب و کار شما را به صورت جهانی در دسترس میلیون‌ها نفر از بازار هدف‌تان قرار بدهد. آن چه این فرآیند را بهترین تلاش بازاریابی‌تان می‌کند این واقعیت است که شما نیازی به پرداخت مقدار زیادی پول ندارید.

به علاوه، کارآمدی کمپین شما می‌تواند به آسانی با استفاده از تحلیل‌گران وب و ابزارهای بها-حجم-سود اندازه‌گیری شود. با وجود این، این امر مستلزم آن است که جنبه‌های بسیاری از بازاریابی اینترنتی را یاد بگیرید تا این‌که بدانید آیا تلاش‌های‌تان بازده سرمایه‌‌ای را که برای کسب و کارتان ‌می‌خواهید به‌دست می‌دهد یا خیر


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: searchenginejournal.com

بازاریابی اینترنتی چیست ؟

بازاریابی اینترنتی


(مشاهده ۷۹ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “بازاریابی اینترنتی چیست ؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 1٫346 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت