کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷روش اثبات‌شده که دوام رابطه شما را نشان می‌دهند

با این‌که هر رابطه ای منحصر به‌فرد است، محققان برخی از ویژگی‌های کلیدی مشترک ، مثل مهربانی و سخاوتمندی، را در رابطه های بادوام یافته‌اند. یکی از بزرگ‌ترین موانعی که در یک رابطه با آن مواجه می‌شویم تصمیم گرفتن درمورد زمان برداشتن قدم بزرگ بعدی است: با هم بودن، ازدواج، یا جدایی.

بنابراین، نگاهی به چند مطالعه بزرگ درمورد رابطه‌های بادوام و متون روان‌شناسی کردیم و با در نظر داشتن این‌که هر رابطه ای متفاوت است، بعضی از بزرگ‌ترین نشانه‌های یک رابطه بادوام را نشان داده‌ایم. آنها را در ادامه می‌خوانیم.

رابطه

۱. از یک دوست بپرسید.

محققان دانشگاه پردو در تحقیقی در ۲۰۰۱ دریافتند دوستان در پیش‌بینی نتیجه‌ی رابطه یک زوج از خود آنها بهتر هستند.

۲. تلاش‌های شما خیلی چیزها می‌گوید.

مطالعه‌ای در دانشگاه پردو در ۲۰۰۸ دریافت، آدم‌هایی که برای رابطه‌شان بیش‌تر مایه گذاشته‌اند، از وقت گذارندن با یک‌دیگر، تا با هم بودن، تا به اشتراک گذاشتن پول، رابطه‌ی ماندگارتری هم دارند.

۳. زمان نزدیکی مهم است.

متخصصان درمورد این‌که دقیقا از چه زمانی باید رابطه‌ی جنسی را آغاز کنید تا از دوام رابطه مطمئن باشید، اتفاق نظر ندارند. بعضی می‌گویند باید تا ازدواج صبر کنید در حالی که بعضی دیگر می‌گویند تنها ۳۶ ساعت برای شروع یک رابطه‌ی نزدیک‌ترکافی است. با وجود این ابهام، ۳۶ ساعت حداقل زمان توصیه‌شده است.

۴. مهم است که احساس کنید حامی دارید.

مطالعه‌ای از دانشگاه دیویس کالیفرنیا در دریافته است آدم‌هایی که احساس می‌کنند رابطه‌شان توسط دوستان و خانواده حمایت می‌شود- فارغ از این‌که واقعا این‌طور هست یا نه- بیش‌تر احتمال دارد رابطه‌های طولانی را دارند.

۵. انتقاد قاتل یک رابطه است.

بر اساس نظر جان گاتمن، روان‌شناسی که ۴۰ سال را صرف مطالعه‌ی هزاران زوج کرده‌است، زوج‌هایی که از یک‌دیگر انتقاد می‌کنند نیمه‌ی خوب چیزهایی را که همسرشان برای آنها دارد از دست می‌دهند.

۶. تعامل‌های مثبت کلیدی هستند.

هانا فرای، ریاضی‌دان، در یک گفت‌وگوی تد در ۲۰۱۴ با رجوع به کار روان‌شناس جان گاتمن می‌گوید در رابطه‌هایی که همیشه تعامل مثبت وجود دارد، مثل خندیدن به جوک‌های هم، یا با هم غذا درست کردن، رفتار بد مثل تذکرهای تند راحت‌تر بخشیده می‌شود.

۷. حدس بزنید همسرتان چه‌قدر خوشحال است.

۲ محقق اقتصادی در بررسی ۳۵۰۰ زن و شوهر، کشف کردند آدم‌هایی که حدس می‌زدند همسرشان از رابطه خوشحال است(در صورتی که این‌طور نبود) ۲ برابر بیش‌تر احتمال دارد ۶ سال دیرتر از کسانی طلاق بگیرند که درست حدس زده‌بودند.

نویسندگان: دیلان روچ و و جسیکا ارویگ

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

//بازده//

 

(مشاهده ۹۸ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “۷روش اثبات‌شده که دوام رابطه شما را نشان می‌دهند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 1٫286 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت