کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

این چاله آب حیرت‌انگیز در کشور پرتغال، دریچه‌ای است رو به دنیای خیالی

به جرات می‌توان گفت این چاله آب حیرت‌انگیز که در کشور پرتغال وجود دارد دریچه‌ای است رو به دنیای خیالی. خیلی دوست دارم بگویم این سرریزِ آب به نارنیا و آتلانتیس راه دارد، ولی با این کار پنجره‌ّهای حقیقت را به روی‌تان می‌بندم. با وجود این‌که هدف و کارکرد این چاله‌ی آب آن‌قدرها هم خیال‌انگیز نیست، ولی هم‌چنان تاثیرگذار و فوق‌العاده است.

12098765460x600

این چاله آب بخشی از یک سد برق‌آبی در کاوئو دوکانچوس کشور پرتغال است.

این حفره که در ۱۹۵۵ ساخته شد، آبِ رودخانه‌ی ناوِس را به لاگوا کومپریدا منتقل می‌کند. طول این حفره به شکل حیرت‌انگیز و ترسناکی ۱۵۱۹ متر است. افراد زیادی به صورت ویژه برای دیدن این شگفتیِ ساخته‌ی دستِ بشر به این منطقه سفر می‌کنند. حجم بالای جریان آب و ورودیِ کاملا گرد و پوشیده از خزه، ظاهرِ طبیعیِ غیرطبیعی و شگفت‌آوری به این سازه داده‌اند.

چاله عجیب پرتقال۱

می‌توانید این چاله‌ی حیرت‌انگیز به همراه مناظر طبیعی بسیار زیبای دیگر را از طریق مسیرهای پیاده‌روی در سراسر کوه‌های سرا دا استرلا مشاهده کنید. این سرریز آب یکی از هنری‌ترین و کاربردی‌ترین سازه‌ّهای ساخته‌ی دست بشر است.

در ادامه نظرتان را به ویدئو و چند عکس از این سازه‌ی حیرت‌انگیز جلب می‌کنیم.

چاله عجیب پرتقال۳


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_امیررضا مصطفایی

منبع: هایرپرسپکتیو

این چاله آب حیرت‌انگیز در کشور پرتغال، دریچه‌ای است رو به دنیای خیالی


 

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی