کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بازتاب درمانی: این ۸ نقطه از پاها را برای قطع فوری گریه نوزاد فشار دهید

در این نوشتار درباره قطع فوری گریه نوزاد با استفاده از فشار دادن ۸ نقطه بازتاب درمانی در کف پاهای نوزاد بحث می شود.

بازتاب درمانی یک آیین فرهنگی قدیمی است که قدمت آن به چین باستان هزاران سال پیش بازمی‌گردد. با این وجود، این روش اخیرا، به عنوان یک روش قانونی طب که می‌تواند انواعی از بیماری‌های جسمانی را درمان کند، موجی از محبوبیت را در جهان غرب کسب کرده‌است.

از آن‌جایی که بازتاب درمانی احتمالا طبیعی‌ترین روش درمانی موجود است و کم‌ترین میزان تهاجم را دارد، می‌تواند روشی عالی برای آرام کردن نوزادان باشد. نوزادان نمی‌توانند آن‌چه آزارشان می‌دهد را به شما منتقل کنند و بنابراین واکنش‌شان در برابر درد جسمانی فقط گریه است. بازتاب درمانی هم برای تعیین آن‌چه کودک تجربه می‌کند، و هم برای درمان آن، روشی موثر ارائه می‌دهد.

راهنمای بازتاب‌ درمانی پا برای نوزادان

این ۸ نقطه از پاها را برای قطع فوری گریه نوزاد فشار دهید

گفته می‌شود که نوزادان نسبت به بازتاب درمانی در مقایسه با افراد بزرگسال واکنشی‌تر هستند. این امر عمدتا به این دلیل است آنها نسبت به لمس فیزیکی به طور کلی پذیراتر هستند. زمانی که یک نوزاد یا کودک پریشان است، واکنش طبیعی ما این است که او را با در آغوش گرفتن‌ و مالش دادن پشت‌اش به طور فیزیکی آرام کنیم. این کار باعث می‌شود که بازتاب درمانی برای آنها عالی‌ترین درمان باشد.

بازتاب درمانی چیست ؟

بازتاب درمانی که بخشی از طب فشاری است اعمال فشار روی نقاط خاصی از بدن است و عمدتا روی پاها تمرکز دارد. گفته می‌شود که این روش انواعی از مشکلات سلامتی مرتبط با قسمت‌های متناظر با آن نقاط را درمان می‌کند. تصویر بالا این قسمت‌ها و نواحی مرتبط با این قسمت‌ها را روی پای نوزاد نشان می‌دهد. در ادامه می توانید پی ببرید که برای قطع فوری گریه نوزاد فشار دادن نقاط بالا کدام دردها را ساکت می کند.

۱. سر/ دندان‌ها

برای درمان مشکلات مربوط به سر و دندان‌ها، نوک انگشتان پا را باید مالش دهید. مالش دادن این ناحیه برای درمان بسیاری از مشکلاتی که بالاتر از گردن رخ می‌دهند، مثل عفونت گوش، عالی است. این کار به خصوص زمانی مفید است که نوزاد در حال دندان درآوردن است، زیرا انجام بازتاب درمانی روی نوک انگشتان پا کمک می‌کند که درد ناشی از آن کاهش بیابد.

مطلب مرتبط : خواص بازتاب درمانی برای سلامتی شگفت انگیز هستند

۲. سینوس

ناحیه‌ی مرتبط با سینوس روی پا، مرکز ناحیه‌ی “سر / دندان” است، مانند جای سینوس در سر که درست در مرکز است. اعمال فشار در مرکز انگشتان پای نوزاد می‌تواند شدت انواعی از مشکلات سینوس را کم کند، از آبریزش بینی گرفته تا سرماخوردگی‌ شایع و دیگر مشکلات تنفسی. هرچند این امر به هیچ عنوان درمانی برای بیماری نیست، اما اعتقاد بر این است که نشانه‌های این بیماری‌ها را کاهش می‌دهد و آنها را قابل تحمل‌تر می‌کند.

۳. قفسه‌ی سینه

ناحیه‌ی قفسه‌ی سینه روی پا، قسمت بالای پا است که زمین را لمس می‌کند، درست بالای قوس کف پا. انجام بازتاب درمانی در این ناحیه، اثراتی شبیه به اثرات ناحیه‌ی سینوس ایجاد می‌کند، به این معنا که احتقان را بهبود می‌دهد. هرچند، این ناحیه بیش‌تر از ناحیه‌ی سینوس احتقان را کم می‌کند. به این ترتیب اعمال فشار در این ناحیه برای درمان سرفه‌ی مزمن و سرماخوردگی که خلط ایجاد می‌کنند، موثر است. در حقیقت، چندین مطالعه نشان داده‌اند که بازتاب درمانی در کاهش دادن اشکالی از احتقان بسیار موثر است.

مطلب مرتبط : ماساژ درمانی : ۱۰ روش و فایده ماساژ درمانی برای تسکین درد و سلامتی

۴. شبکه‌ی خورشیدی

شبکه‌ی خورشیدی مجموعه‌ی پیچیده‌ای از عصب‌هاست که بین معده و ریه‌ها واقع شده‌است. تشخیص علت درد شبکه‌ی خورشیدی با توجه به محل آن و نوع پایانه‌های عصبی دشوار است، با این حال می‌توان آن را با انجام بازتاب درمانی نزدیک ناحیه‌ی بالای قوس پا بهبود داد. این ناحیه درست جایی است که قوس به پایان می‌رسد و پا زمین را لمس می‌کند.

۵. بالا و پایین شکم

ناحیه ی مرتبط با شکم روی پا، کل قوس پا است. بالای شکم با نیمه‌ی بالایی قوس مرتبط است. انجام بازتاب درمانی در این ناحیه از پای نوزاد می‌تواند به حل مشکلات گوارشی مثل انسداد روده و سوزش سر دل کمک کند.

پایین شکم با نیمه‌ی پایینی قوس کف پا مرتبط است. انجام بازتاب درمانی در این ناحیه می‌تواند به حل مشکلات پس از گوارش مثل یبوست و نفخ که ممکن است علت ناراحتی کودک‌تان باشد، کمک کند.

مطلب مرتبط : طب فشاری : با فشار ۱۰ نقطه از بدن همه دردها را تسکین دهید

۶. لگن خاصره

پاشنه‌ی پای نوزاد با ناحیه‌ی لگن خاصره مرتبط است. مشکلاتی که معمولا روی این قسمت از بدن نوزاد تاثیر می‌گذارد عبارت است از سفتی عضله و مشکلات در وضعیت بدن. این‌ مشکلات با اعمال فشار روی ناحیه‌ی پاشنه قابل درمان است.

در مجموع، یادتان باشد که بازتاب درمانی فقط برای کاهش درد ناشی از شرایط خاص و دیگر نشانه‌های خاصی مثل احتقان موثر است. این روش به هیچ عنوان روشی برای درمان همه‌ی بیماری‌ها نیست و نباید جایگزین مراقبت‌های پزشکی مورد نیاز نوزادی که مبتلا به یک اختلال جدی است، شود. این روش فقط آرامش آنها و همین‌طور شما را در طول دوره‌های درد و استرس افزایش می‌دهد.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

منبع: د هارتی سو

بازتاب درمانی

قطع فوری گریه نوزاد

بازتاب درمانی: این ۸ نقطه از پاها را برای قطع فوری گریه نوزاد فشار دهید


برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی