کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

این خودرو ایرانی در عراق رکورد فروش را زد

در حالی خیابان‌های عراق در تسلط خودرو های سایپا و ایران خودرو است که عراق درگیر جنگ داخلی است و اقتصاد این کشور با کاهش ۸۵ درصدی درآمد نفتی نسبت به دوسال پیش روبه رو است.

تیبا

تولید ناخالص ملی عراق در سال ۲۰۱۵ با کاهش ۲.۹ درصدی و بازار خودروی این کشور با کاهش ۴۰ درصدی مواجه شد.

مجموع خودروهای فروخته شده در این سال نزدیک به ۸۰ هزار خودرو بود که ۲۵ درصد این بازار در اختیار ایران‌خودرو و سایپا قرار داشت.

احمد اسماعیلی در این باره گفت: تقریبا ۱۵ درصد بازار عراق در اختیار تیبا و سایپا است.

قائم مقام معاونت صادراتی گروه خودروسازی سایپا در مورد شرایط کنونی بازار عراق توضیح داد: ما در عراق بازار خوبی داریم و با توجه به اینکه این بازار با کاهش ۴۰ درصدی مواجه شده است ولی ما همچنان بخش قابل توجهی از این بازار را در اختیار داریم.

وی ادامه داد: در سال‌های پیشین سایپا ۱۳۱ که در عراق به نام ام‌الخبز یعنی نان‌آور شناخته می‌شد، پرفروش ترین محصول بود ولی به دلیل شرایط اقتصادی عراق و حمله داعش بازار این کشور کساد شده است.

احمد اسماعیلی در سال ۲۰۱۴ سطح صادرات بهتر از ۲۰۱۵ بود و میزان صادرات سایپا به ۲۲ هزار دستگاه هم می‌رسید و فروش سایپا ۱۳۱ به ۱۵ هزار دستگاه و تیبا حدودا به ۷ هزار دستگاه رسید.

وی افزود: مقررات در عراق در حال تغییر کردن است و اگر این مقررات معین شوند، بین محصولات تولیدی در عراق و خودروهای وارداتی تفاوت چندانی وجود نخواهد داشت.

قائم مقام معاونت صادراتی گروه خودروسازی سایپا گفت: درست است که ما در عراق سرمایه‌گذاری نکرده ایم ، ولی به خاطر زحمت‌هایی که کشیده شد، اگر این قوانین تغییر کنند، به ضرر ما خواهد بود.

غلامرضا مهدی‌زاده نیز در این مورد گفت: ایران‌خودرو ۱۰ هزار و ۴۳۶ دستگاه در سال ۱۳۹۴ به ارزش بیش از ۶۰ میلیون دلار به عراق صادر کرده است.

مدیر صادرات منطقه خاورمیانه شرکت ایران خودرو ادامه داد: خودروهای پژو پارس و پژو ۴۰۵ بیش از ۲هزار دستگاه و پیکاپ آریسان نیز ۱۰۵۶ دستگاه سفارش داشته است.

وی از دیگر خودروهای فروش رفته در بازار عراق نام برد و گفت: مجموع خودروهای دیگر ایران خودرو شامل سمند، سورن، رانا، دنا، ۲۰۶، تندر و سایر محصولات ایران‌خودرو جمعا حدود هفت هزار دستگاه فروش رفته‌اند.

مدیر صادرات منطقه خاورمیانه شرکت ایران خودرو تاکید کرد: سبد محصولی ایران‌خودرو در عراق تقریبا کامل است و حتی سمند که بیش از ۱۰ سال است که با داشبرد قدیم به بازار عراق فرستاده می‌شد اکنون برای تنوع محصولی با داشبرد جدید به این کشور ارسال می‌شود.

 

منبع: آنا

//بازده//
(مشاهده ۱۳۱ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

0 دیدگاه در “این خودرو ایرانی در عراق رکورد فروش را زد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 2٫932 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت