کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ایران ۱۳ بوئینگ ‌۷۳۷ آمریکایی خرید

به تازگی ۱۳ فروند بوئینگ ۴۰۰ـ۷۳۷ خریداری شده است که ۳ فروند آن به شرکت هواپیمایی کاسپین، ۲ فروند متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان و ۸ فروند متعلق به شرکت هواپیمایی “نسیم” است که فعلاً دو فروند آن فردا شب وارد کشور می‌شود.

بوئینگ737

یک منبع آگاه اظهارکرد: روز هشتم آبان ماه امسال، یک فروند هواپیمای AVRO از نسل هواپیماهای BAE انگلیسی وارد کشور شد که توسط شرکت هواپیمایی ماهان خریداری شده است.

وی افزود: همچنین دو فروند بوئینگ ۴۰۰ـ۷۳۷، تا فردا شب از یک کشور اروپایی وارد کشور می‌شود.

وی ادامه داد: این دو فروند بوئینگ ۷۳۷ ‌توسط یک ایرلاین جدید به نام “نسیم” به مدیریت مدیرعامل سابق شرکت فرودگاه‌های کشور که به‌ تازگی تأسیس شده، خریداری شده است.

وی با بیان اینکه مرکزیت ایرلاین مذکور در اصفهان است، اظهارکرد: شرکت هواپیمایی “نسیم” ۸ فروند هواپیما خریداری کرده است که ۲ فروند آن تا فردا شب وارد کشور می‌شود.

وی توضیح داد: شرکت هواپیمایی “نسیم” حاصل جوینت گروهی از آژانس‌هایی است که بیش‌ترین چارتر مسیر نجف را آنها انجام می‌دهند؛ درحال‌حاضر ایرلاین مذکور با نام تجاری “بهشت نسیم امین”‌ چارتر می‌کند.

وی افزود: این شرکت هواپیمایی اعلام کرده است که تا ۲۲ بهمن ماه امسال پروازهای خود را راه‌اندازی خواهد کرد، اما به نظر می‌رسد فروش بلیت آنها به ایام نوروز ۹۵ برسد.

وی بیان کرد: شرکت هواپیمایی “نسیم” برنامه‌ریزی کرده است هر دو ساعت پرواز در مسیر مشهد داشته باشد تا اگر کسی هم پرواز خود را از دست داد، با پرواز بعدی بدون پرداخت هزینه اضافی جابه‌جا شود.

وی با اشاره به خرید ۱۳ فروند بوئینگ ۷۳۷ برای کشور توضیح داد: درواقع ۱۳ فروند بوئینگ ۴۰۰ـ۷۳۷ خریداری شده است که ۳ فروند آن به شرکت هواپیمایی کاسپین می‌رسد، ۲ فروند از این هواپیما متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان و ۸ فروند متعلق به شرکت هواپیمایی “نسیم” است.

وی با بیان اینکه بوئینگ‌های ۷۳۷ هواپیماهای بسیار بهره‌وری است، گفت: این هواپیما در یکی از این شرکت‌های هواپیمایی ایران، روزانه ۱۰ تا ۱۱ ساعت پرواز می‌کند و این بسیار مطلوب است، درحالی که سال ساخت آن ۱۹۹۲ میلادی است.

وی اظهارکرد: همه این بوئینگ‌های خریداری شده تولید سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۰ میلادی هستند که موافقت اصولی و مجوز پذیرش هواپیما‌ها اخذ شده است.

وی افزود: تهیه همه این هواپیماها در قالب “خرید” است و اصلاً اجاره به شرط تملیک نداریم؛ در شرایط پس از تحریم است که موضوع اجاره به شرط تملیک هواپیما بیش‌تر نمود می‌یابد.

وی با بیان اینکه هواپیماهای مذکور اغلب دارای سن ۱۵ سال به بالا است، در پاسخ به این گفته که وزیر راه و شهرسازی الزام کرده است‌ هواپیماهای با سن بالای ۱۵ سال وارد ناوگان هوایی کشور نشود، گفت: خرید این هواپیماها و موافقت‌نامه‌های اصولی آن پیش از تصویب این قانون انجام شد، البته قابل ذکر است که موضوع اصلی درباره یک هواپیما، تأمین قطعات آن است؛ چندان مهم نیست هواپیما چه سنی داشته باشد، اما تأمین قطعه و تضمین شرکت سازنده برای تأمین قطعه، امری ضروری است.

وی افزود: البته تا اقتصاد کشور درست نشود و از این رکود فعلی خارج نشویم و تا نقدینگی مردم افزایش یابد، قطعاً ورود هواپیماهای نو توجیه مالی و اقتصادی برای ایرلاین‌ها ندارد

منبع: فارس

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط
تسلط زنان در مشاغل جدید بر مردان کم تر تحصیل کرده
کاریزما: ۷ راه افزایش کاریزما تا شخصیتی کاریزماتیک و پرابهت بسازید
پیش‌بینی افزایش ۱۳ میلیارد دلاری حجم اقتصاد امارات با رفع تحریم‌های ایران
ایران با صنعتی شدن ۱۰ سال فاصله دارد
برترین شرکت فناوری: ۱۵ قدرتمندترین و برترین شرکت فناوری امریکایی
تهرانِ مُد‌گرا: زنان کارآفرین ایرانی که محدودیت‌ها را درمی‌نوردند
بروکسل تحریم‌های ایران را لغو می‌کند
دردسر خانواده‌ی توریست اروپایی، به خاطر جمله‌ی "ایران معرکه است"
ایران سهام یک بانک چندملیتی را خرید
ایران در آماده باش
زمان دقیق لغو تحریم‌های نفتی ایران مشخص شد
مجازات تجاوز در ۱۲کشور دنیا:از گردن زدن تا اخته کردن

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی