کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ایران مرزهای هوایی با اقلیم کردستان عراق را بست

ایران مرزهای هوایی با اقلیم کردستان عراق را بست. سخنگوی شورایعالی امنیت ملی گفت که ایران در واکنش به رفراندوم اقلیم کردستان، مرزهای هوایی خود بر روی این منطقه را مسدود کرده است.

به گزارش رسانه‌ها، کیوان خسروی، سخنگوی شورایعالی امنیت ملی، از برگزاری جلسه‌ فوق‌العاده‌ این شورا در روز یکشنبه (۲ مهر/۲۴ سپتامبر) خبر داده است. به گفته‌ او این جلسه به منظور بررسی درخواست دولت مرکزی عراق در خصوص انسداد مرزهای ایران با اقلیم کردستان برگزار شده است.

ایران مرزهای هوایی با اقلیم کردستان عراق را بست

در این جلسه تصمیم گرفته شده که کلیه‌ پروازهای ایران به مقصد فرودگاه‌های سلیمانیه و اربیل و همچنین پروازهای عبوری از فضای ایران از مبداء اقلیم کردستان متوقف شود.

به گفته‌ خسروی: «با توجه به موثر واقع نشدن تلاش‌های سیاسی خیرخواهانه‌ کشورمان و اصرار مسوولان اقلیم کردستان برای برگزاری رفراندوم در این منطقه، با درخواست دولت مرکزی عراق مرزهای هوایی ایران به روی پروازهایی که مبداء آن اقلیم کردستان است مسدود شد.»

خسروی این تصمیم را واکنشی به “تصمیم‌های عجولانه‌ برخی مسوولان اقلیم کردستان” دانسته و گفته که این امر ضمن “محدود کردن قدرت بازیگری و گفت‌وگوی سازنده کردها در حاکمیت عراق، امنیت مردم کرد، کشور عراق و منطقه را با چالش‌های جدی مواجه خواهد کرد”.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

ایران مرزهای هوایی با اقلیم کردستان عراق را بست


خبرخوان هفته

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۶ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی