کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ایران در آماده باش

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور از آماده باش تمام استان‌ها برای مقابله با پدیده «ال نینو» خبر داد و گفت: اقدامات اشتباه که در سال‌های اخیر توسط مردم و مدیران رخ داده است، مسبب بروز تلفات انسانی و مالی در حوادث طبیعی شده است.

al.jpg

به گزارش بازده به نقل از تسنیم، مرتضی اکبرپور با اشاره پیش‌بینی وقوع پدیده ال نینو در زمستان امسال اظهارکرد: تمامی استان‌های کشور برای مقابله با این پدیده آماده هستند.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور درباره سفر خود به گیلان با بیان اینکه هدف از سفر به گیلان و سایر استان‌های شمالی بررسی وضعیت استان‌ها طی بارندگی‌های اخیر است، افزود: با توجه به هشدارهایی که با اتکا به سامانه‌های هواشناسی به مدیران و مردم از چند روز پیش داده شده بود، استان‌ها آماده بارش‌های شدید طی روزهای اخیر بودند.

وی برخی اقدامات اشتباه که در سال‌های اخیر توسط مردم و مدیران رخ داده است را مسبب بروز تلفات انسانی و مالی فراوان شده دانست و گفت: ساخت‌وسازها در بستر رودخانه‌ها و همینطور بی‌توجهی به مقاوم‌سازی ساختمان‌ها در شهرها سبب آسیب‌پذیری کشور در مواقع بروز حوادث طبیعی شده است.

اکبرپور، ایران را یکی از حادثه خیزترین کشورهای دنیا برشمرد و تصریح کرد: تا زمانی که در زیرساخت‌ها اقدامات اساسی صورت نپذیرد و به استانداردها در ساخت‌وساز توجه نشود، هر اندازه هم که اعتبارات برای مدیریت بحران هزینه شود نمی‌توان از عهده مدیریت بحران‌ها بر آمد.

معاون سازمان ستاد بحران کشور در خصوص آمادگی کشور برای مقابله با پدیده ال نینو که نسبت به وقوع آن در زمستان امسال هشدار داده شده است، گفت: با توجه به تجربه سال ۸۶ و پیش‌بینی وقوع این پدیده در کشورمان، هشدارهای لازم و بخشنامه‌های آماده باش به تمامی استانداری‌ها ابلاغ شده است.

وی افزود: استان‌ها متکی به استفاده از امکانات بالفعل خود در مدیریت ال نینو هستند و در زمان کمبود نیز از یاری نیروهای مسلح برای مدیریت پدیده ال نینو استفاده خواهد شد.

اکبرپور همچنین به فعالیت ۲۸۰ پایگاه چند منظوره مدیریت بحران در سراسر کشور اشاره کرد و افزود: برنامه‌ریزی سازمان مدیریت بحران کشور برای راه‌اندازی یک هزار پایگاه چند منظوره مدیریت بحران در سراسر کشور دنبال می‌شود.

به گفته وی، هدف از ایجاد این پایگاه ها، تامین و استقرار تجهیزات و امکاناتی است که در زمان وقوع بحران به آن اقلام نیاز است تا در اختیار امدادگران گذاشته شود.

اکبرپور تصریح کرد: همچنین آموزش امداد و نجات به عموم مردم که در زمان وقوع حوادث نزدیک‌ترین امدادگران واقعی هستند از جمله اهداف راه‌اندازی این پایگاه‌های چندمنظوره است.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور خاطرنشان کرد: به دلیل ضرورت فعالیت این پایگاه ها، حداقل هر شهرستان باید یک سالن چند منظوره مدیریت بحران داشته باشد.

 

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط
مقایسه درآمد فوتبالیست‌های کشورمان در ایران‌ و قطر به روایت کاریکاتور
بهای نفت ایران به زیر ۶۰ دلار رسید
صعود ۹ پله‌‌ای رتبه ایران در شاخص رقابت پذیری اقتصاد
۲۱ بزرگترین شرکت های نفت و گاز جهان :شامل ایران
دستور تاریخی اوباما برای لغو تحریم‌های ایران
کی اف سی از عامل افتتاح غیرقانونی شعبه خود در ایران شکایت می‌کند
هیات تجاری بزرگ روسیه در راه تهران
ایران بهترین جایگزین کالاهای ترکیه در بازار روسیه است
مقام قطری درباره ایرانی ها اعترافات جالبی کرد
سرانجام اتاق مشترک ایران و آمریکا
توریسم ترکیه دست به دامن ایران
خودروسازان آلمانی به ایران می‌آیند

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی