کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ایران به جمع ۶ قدرت سایبری دنیا پیوست

نشریه امریکایی فایننشال تایمز (Financial Times) در گزارشی به پیشرفت‌های روزافزون ایران در زمینه‌های مختلف از جمله فضای مجازی پرداخت و نوشت: «ایران در حال پیوستن به باشگاه ۶ قدرت سایبری جهانی است.»

JamNewsImage11463974

«…ایران، “چین جدید” در عرصه اقدامات تهاجمی در فضای سایبری است. هکرهای ایرانی توانایی این را دارند تا حملات شدید و موثری را علیه بخش‌های نفتی و گازی و فرودگاه‌ها و خطوط هوایی سازماندهی کنند.»

فایننشال تایمز در این گزارش ادعا کرده است که العلیا، یکی از محله‌های ثروتمند و پر زرق و برق عربستان سعودی که واقع در مرکز ریاض است نخستین قربانی هکر هایی بود که با استفاده از بدافزار‌های مخرب و فارسی زبان باعث قطعی برق و همچنین خساراتی به این شهر شدند.

بر این اساس، حال نگرانی از غنی‌سازی پلوتونیوم ایران بعد از برجام محدود گشته اما عده‌ای بر این باورند که از این پس ایران به سرمایه‌گذاری در حوزه سایبری تمرکز می‌کند و از آن به عنوان سلاحی دوربرد برای مقابله با تهدیداتش استفاده مینماید.

این روزنامه در ادامه ادعا می‌کند که یکی از حملات سایبری بزرگ ایران عملیات “ابابیل” بوده که به یک گروه هکری شناخته شده به عنوان مبارزان سایبری عزالدین قسام نسبت داده شده است و در این باره می‌نویسد: «مقام‌های ارشد اطلاعاتی غربی و کارشناسان امنیت سایبری بر این باورند که این حملات مداوم علیه بانک‌های امریکایی کار ایران بوده است.»

در ماه مارس امسال میلادی نیز وزارت دادگستری امریکا اتهاماتی را علیه هفت ایرانی مطرح کرد و گفت که آنان در ارتباط با ایران بوده‌اند. “جان هالت کوئیست” مدیر بخش تجزیه و تحلیل سایبری در “آی سایت” نیز گفته است که این حملات به نوعی زهر چشم ایران از دشمنان خود بوده‌اند.

این نشریه در پایان گزارش خود نیز به نقل از یک شرکت امنیت سایبری به نام “سایلنس” می‌نویسد: « ایران “چین جدید” در عرصه اقدامات تهاجمی در فضای سایبری است.» و در این باره اشاره می‌کند که هکرهای ایرانی توانایی این را دارند تا حملات شدید و موثری را علیه بخش‌های نفتی و گازی و فرودگاه‌ها و خطوط هوایی نسبت به چین سازماندهی کنند.

منبع:jamnews

//بازده//

 

مطالب مرتبط
صالحی: توافق جامع با رعایت کامل خطوط قرمز ایران حاصل شد
مذاکرات ایران با یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نفتی روسیه آغاز شد
رویترز: غول داروسازی دانمارک منتظر لغو تحریم نماند وارد بازار ایران شد
تهرانِ مُد‌گرا: زنان کارآفرین ایرانی که محدودیت‌ها را درمی‌نوردند
ایران سهام یک بانک چندملیتی را خرید
هواپیماهای ‌امریکایی از دی امسال در خطوط هوایی ایران
۶ نکته‌ که باید درباره معادن ایران بدانید
۱۰ دلیل برای بازدید گردشگران از ایران
سرطان در ایران: ۱۱ علت رایج ابتلا به سرطان در ایران را بشناسید
مدیران ۵ شرکت‌ نفتی آمریکایی به ایران سفر کردند
فاجعه‌ی مصرف نوشابه در ایران
سفر بروید، یارانه بگیرید

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی