کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ایران بهترین جایگزین کالاهای ترکیه در بازار روسیه است

رئیس اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر”فراهم آمدن موقعیت مناسب برای صادرات به روسیه با کنار رفتن ترکیه از این بازار” گفت: روسیه بازار ۱۵۰ میلیون نفری دارد که ایران می‌تواند جایگزین کالاهای ترکیه در روسیه شود.

baz.jpg

مسعود خوانساری با اعلام این خبر اظهار کرد:  یکی از موفقیت‌های اقتصادی کشور‌‌های همجوار ما مانند ترکیه این است که توانسته از بزنگاه‌های تاریخی خود استفاده لازم را ببرد.

وی افزود:  ترکیه در گذشته و جنگ ایران و عراق  از فرصت به وجود آمده برای صادرات استفاده کرد و توانست که صنعت خود را باز سازی کند و در زمان تحریم‌ها  نیز از طریق جابه جایی پول اقتصاد خود را رونق داد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: در حال حاضر نیز موقعیت مناسبی برای ما در بازار روسیه با توجه به کنار رفتن ترکیه از این بازار به وجود آمده است.

وی خاطر نشان کرد: برای دست یابی به بازار روسیه باید لابی‌گری‌های لازم انجام شود تا ما بتوانیم در این بازار بزرگ حضور یابیم.

خوانساری تصریح کرد: روسیه بازار ۱۵۰ میلیون نفری دارد که عمده نیاز خود به ویژه در بخش مواد غذایی را از ترکیه تامین می‌کرد.

وی افزود: در این زمینه ما حتی می توانیم با ترکیه همکاری کرده و کالاهایی که آنها نمی‌توانند به روسیه صادر کنند، به این کشور صادر کنیم.

وی درخصوص لزوم اعزام رایزن بازرگانی به این کشور، اظهار کرد: برای توسعه صادرات به این کشور لزوما نیاز به رایزن نداریم و خود بخش خصوصی نیز می تواند در این کشور حضور یافته و رایزنی و لابی‌گری‌های لازم را انجام دهد و دولت تنها  مساعدت لازم برای انجام این کار را فراهم کند.

این مقام مسوول همچنین درباره دلایل افزایش نرخ ارز در کشور گفت:افزایش تقاضای ارز در بازار و همسو سازی این محصول با سایر کالا‌ها منجر به افزایش نرخ ارز شده است.

 

سایت کسب و کار بازده

منبع: تسنیم

 

(مشاهده ۲۲ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “ایران بهترین جایگزین کالاهای ترکیه در بازار روسیه است”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 1٫064 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت