کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ایران با صنعتی شدن ۱۰ سال فاصله دارد

به گفته عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، دیپلماسی اقتصادی که پس از دیپلماسی موفق سیاسی دولت کلید خورده است، با هدف جذب سرمایه گذاری های خارجی، به روز کردن فناوری صنایع، افزایش بهره وری و کیفیت و صادرات محور با تلاش و همدلی رقم خواهد خورد.

industrialization.jpg

به گزارش بازده به نقل از پول‌نیوز عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه دولت مصمم است تمام ثروت ملی ناشی از رفع تحریم‌ها را به توسعه صنعت مولد و صادرات اختصاص دهد، گفت: با دیپلماسی اقتصادی دولت تدبیر و امید، جمهوری اسلامی ایران طی ۱۰ سال آینده به یک کشور صنعتی تبدیل خواهد شد.

کمال‌الدین پیرموذن افزود: دیپلماسی اقتصادی که پس از دیپلماسی موفق سیاسی دولت کلید خورده است، با هدف جذب سرمایه گذاری‌های خارجی، به روز کردن فناوری صنایع، افزایش بهره‌وری و کیفیت و صادرات محور با تلاش و همدلی رقم خواهد خورد.

این نماینده مجلس با بیان آنکه در راستای این هدف، تمام سمت و سوی فعالیت‌های دولت و تیم اقتصادی متوجه صنعت می‌شود، تاکید کرد: تردیدی ندارم با اراده‌ای که در دولت وجود دارد و پس از رفع تحریم‌ها که منجر به افزایش ثروت ملی خواهد شد، صنعتی شدن کشورمان عملی است.

وی تصریح کرد: با تصمیم دولت، کشور دیگر محل واردات کالاهای ساخته شده بین‌المللی نخواهد بود بلکه با بهره گیری از صنایع برند و بزرگ جهانی و بروز کردن فناوری صنایع موجود در آینده ی نزدیک به جمع کشورهای صنعتی جهان خواهیم پیوست.

پیرموذن، برخورداری از نیروی کار ارزان و در اختیار داشتن منابع فراوان گاز را از جمله مزیت‌های کشور برای صنعتی شدن دانست و افزود: موقعیت ممتاز ایران در منطقه و وجود بازاری با بیش از ۱۲۰ میلیون جمعیت رویای صنعتی شدن را محقق خواهد کرد.

دبیر فراکسیون حفظ محیط زیست و توسعه پایدار مجلس نهم با اشاره به اینکه هم اکنون شاهد حضور چشمگیر مقامات عالیرتبه دول متعدد برای عقد پیمان همکاری‌های اقتصادی با ایران هستیم، به ایرنا گفت: دولت قرار گذاشته افزایش ثروت ملی ناشی از رفع محدودیت‌های بین‌المللی را به صورت کامل در اختیار صنعت و در جهت پرداخت مطالبات بانک‌ها قرار دهد و از تزریق آن به جامعه که افزایش تورم را در پی خواهد داشت، خود داری کند.

وی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید و تیم اقتصادی‌اش به دنبال استفاده از منابع حاصل از فروش نفت با هدف واردات صرف که بنیان‌های تولید را خراب می‌کند نیست، بلکه مصمم است با انسجام داخلی و بهبود بیش از پیش فضای کسب و کار اهداف ترسیم شده صنعت، معدن و تجارت را تحقق بخشد.

وی گفت: دولت در نظر دارد بخشی از منابع آزاد شده را در صنعت ساختمان که چندین صنعت دیگر را به حرکت وامی دارد، هزینه کرده و مشکلات این صنعت را برطرف سازد.

طبق آمار بانک مرکزی در سال ۹۳ رشد بخش صنعت ۶.۷ درصد، بخش معدن ۹.۸ درصد و تجارت ۱۳.۷ درصد بوده است.

سایت کسب و کار بازده

منبع: پول نیوز

(مشاهده ۲۰ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “ایران با صنعتی شدن ۱۰ سال فاصله دارد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 1٫263 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت