کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ایران با اتریش تفاهمنامه اقتصادی ۵ساله امضا می‌کند

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تجارت گفت: در مذاکراتی که با طرف‌های اتریشی داشته‌ایم به زودی محورهای اصلی مذاکرات در قالب همکاری‌های ۵ ساله طی سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ و چشم‌انداز تعاملات را مشخص خواهیم کرد.

khosro.jpg

به گزارش بازده به نقل از تسنیم، مجتبی خسروتاج در پنجمین جلسه هماهنگی تدوین نقشه راه همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال اتریش که با حضور نمایندگان دستگاه‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی برگزار شد ابراز امیدواری کرد؛‌ بتوانیم در خصوص تهیه نقشه راه همکاری‌های اقتصادی ایران و اتریش تعاملات خود را بیش از پیش گسترش دهیم.

وی افزود: در مذاکراتی که با طرف‌های اتریشی داشته‌ایم به زودی محورهای اصلی مذاکرات در قالب همکاری‌های ۵ ساله طی سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ و چشم‌انداز تعاملات را مشخص خواهیم کرد.
به گفته قائم مقام وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت، در تدوین نقشه راه همکاری‌های دو کشور، تلاش خواهد شد ضمن تعیین اهداف کیفی و کمی، ‌پروژه‌ها و طرح هایی که می‌تواند توسط شرکت‌ها و سازمان‌های دو کشور به اجرا درآید مشخص شود.
وی یادآور شد: در جلسات گذشته ارتقای سطح تعاملات بانکی از طریق بانک مرکزی، ‌بانک توسعه صادرات و صندوق ضمانت صادرات مطرح شد که دراین راستا صندوق ضمانت صادرات با طرف اتریشی خود تا کنون، مکانیزم مربوط به تسهیلات مالی و اعتبارات کوتاه مدت و بلندمدت همچنین پوشش‌های ریسک پذیر و هزینه‌های مرتبط در این خصوص را مورد بررسی قرار داده‌اند که امیدواریم هرچه زودتر منتج به نتیجه نهایی شود.

همچنین در این جلسه نمایندگانی از وزارتخانه‌های علوم، ‌تحقیقات و فناوری، ‌جهاد کشاورزی و کنفدراسیون صادرات ایران حضور داشتند که هریک به بیان اقدامات انجام شده خود و دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند.
در این راستا از سوی وزارت علوم، ‌تحقیقات و فناوری گزارش جامعی از تدوین نقشه راه همکاری‌های ایران با اتریش در بخش علم و فناوری با بیان جزییات بیشتر ارائه شد.
بر پایه این گزارش، ‌تدوین نقشه راه جامعی توسط وزارت علوم، ‌تحقیقات و فناوری ایران در دست تهیه است که پیش‌بینی می‌شود با ظرفیت بالایی که در هر دو کشور وجود دارد در بسط و توسعه همکاری‌های ایران و اتریش تاثیر بسزایی داشته باشد.
همچنین ظرفیت‌ها و ظرفیت‌های قوی اتریش در بخش تحقیق و توسعه که آن را در زمره کشورهای تراز اول جهان قرار می‌دهد یکی دیگر از موضوعاتی بود که مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد به دلیل حجم بالای هزینه‌هایی که در زمینه توسعه تحقیق و پژوهش در دانشگاه‌های این کشور صورت می‌گیرد و آن را در سطح دانشگاه‌های خوب قرار می‌دهد ایران بتواند برنامه‌ریزی لازم را در این راستا به‌عمل آورد و توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی خود را با اتریش تحکیم بخشد.
انجام پروژه‌های اجرایی بیشتر با کشور اتریش در زمینه گردشگری و توسعه صنعت توریسم و ایجاد زیرساخت‌های لازم در این باره و همچنین ‌توسعه صادرات کالا و خدمات از دیگر محورهای بحث شده در این جلسه بود.

 

سایت کسب و کار بازده

منبع: تستنیم

مطالب مرتبط
۴ رفتار که يک مدیر هرگز نباید از خود نشان دهد
۶ راه طلایی که آینده مالی بهتری داشته باشیم
انواع شخصیت برای ارتقا شغلی
کاریزما: ۷ راه افزایش کاریزما تا شخصیتی کاریزماتیک و پرابهت بسازید
فروش نفت ایران آزاد شد
تراز تجاری ایران برای نخستین بار مثبت شد
۵۵ برند پوشاک خارجی برای ثبت نمایندگی در ایران اقدام کردند
۸ نکته‌ی برجسته‌ی گزارش آژانس در مورد ایران از نگاه رویترز
شرایط کسب و کار اینترنتی در ایران
۱۱۸ ایرباس در ایران می‌نشینند
۲ تنگنای اوباما برای توافق با ایران
مرکز توسعه تجارت ایران و اروپا بازگشایی می‌شود

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی