کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ایران با آلمان، سوئد و فرانسه برای خودروسازی توافق کرد

وزیر صنعت گفت: با اجرای برجام ۳ خودروسازی از سوئد، آلمان و فرانسه براساس توافق صورت گرفته در ایران حضور می‌یابند و با خودروسازان ایتالیا و ژاپن نیز در حال تفاهم در مراحل اولیه هستیم.

auto10.jpg

به گزارش بازده به نقل از تسنیم، محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه همایش توسعه همکاری‌های تجاری ایران و فنلاند در پاسخ به سؤالی مبنی بر تفاهمات صورت گرفته دو کشور گفت: این نشست دوجانبه منجر به تفاهمنامه‌ای میان دو کشور نشد اما چندسالی است که روابط دو کشور به حداقل کاهش یافته است.

وی افزود: فنلاندی‌ها در بخش‌های مختلفی مانند جنگل، محیط زیست، انرژی‌های تجدیدپذیر فعالیت‌های خوبی دارند به‌طوری که مقام اول تا سوم در زمینه‌های مختلف محیط زیستی در اختیار آنهاست.

وزیر صنعت یادآور شد: به همین منظور ملاقاتی بین خانم ابتکار و فعالین بخش محیط زیست فنلاند در سفر اخیر برگزار می‌شود.

نعمت‌زاده تصریح کرد: امیدواریم که با حضور ۱۰۰  شرکت فنلاندی که به‌گفته سفیر فنلاند بزرگترین هیئت اقتصادی اعزامی از این کشور است، بتوانیم با حضور شرکت‌های ایرانی زمینه‌های همکاری را تعریف کنیم.

وی همچنین یادآور شد که جلسات تخصصی بین شرکت‌های ایرانی و فنلاندی برگزار می‌شود تا بتوان به‌صورت جزیی‌تر با یکدیگر گفت‌وگو کرد.

وزیر صنعت اظهار کرد: فنلاندی‌ها علاقه‌مند به همکاری در زمینه‌های جنگل، محیط زیست و انرژی‌های تجدیدپذیر و تصفیه آب و فاضلاب در ایران هستند.

نعمت‌زاده افزود: در نشست دوجانبه میان طرفین پیشنهاد برگزاری سمیناری در اسفندماه در ایران با حضور وزیر محیط زیست و کشاورزی فنلاند و فعالین بخش خصوصی این کشور در ایران و با اسپانسری یک بانک ایرانی برگزار شود.

وی در پاسخ به سؤال دیگر تسنیم مبنی بر اینکه با چه کشورهایی برای همکاری مشترک در بخش خودرو و صادرات ۳۰  درصدی این محصول توافق شده است، گفت: اجازه دهید نام آن کشور را نگویم زیرا در یک ماه آینده با امضا شدن توافقنامه نام آنها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وزیر صنعت افزود: تفاهمنامه‌هایی با این شرکت‌ها انجام شده است و آنها نیز منتظر اجرای برجام هستند.

نعمت‌زاده در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه آیا شرکت‌های توافق‌شده از فرانسه هستند یا خیر، اظهار کرد: با فرانسه، آلمان و سوئد تفاهم‌نامه‌ای داشته‌ایم و با کشورهای دیگری مانند ایتالیا و ژاپن همکاری خواهیم داشت اما با دو کشور ایتالیا و ژاپن در حال طی مراحل اولیه هستیم.

سایت کسب و کار بازده

منبع: تسنیم

(مشاهده ۵۰ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “ایران با آلمان، سوئد و فرانسه برای خودروسازی توافق کرد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 2٫754 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت