کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

اوباما قانون‌شکن است/سرنوشت توافق ایران را به دادگاه واگذار کنیم

سناتور جمهوری‌خواه امریکایی که پیش‌تر وعده‌ی مذاکره با تهران در صورت پیروزی در رقابت‌های انتخاباتی را سر داده بود، از موضع خود عقب نشینی کرده و پذیرش توافق هسته‌ای ایران را قانون شکنی تلقی کرد.

paal.jpg

به نقل از دیلی سیگنال، «رند پال» سناتور جمهوری خواهی که در شمار مدعیان کسب عنوان ریاست جمهوری امریکا در رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۱۶ به شمار می‌رود علیرغم وعده‌های پیشین مبنی بر التزام به توافق هسته‌ای ایران در صورت پایبندی تهران به تعهدات مورد نظر، برای اینکه از همراهی با هم‌قطاران خود در کوبیدن بر ساز مخالفت عقب نیافتد در اظهاراتی متناقض مدعی شد: «باراک اوباما» رییس جمهوری امریکا با پذیرش توافق هسته‌ای ایران قانون را زیر پا گذاشته است.

وی مدعی است که اوباما با فراهم نکردن مدارک مورد نیاز کنگره امریکا از جمله آن‌هایی که به زعم جمهوری خواهان سند اثبات تفاهم‌های محرمانه و جانبی میان تهران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هستند، لایحه ضد ایرانی «بررسی توافق هسته ای» را دور زده و به این ترتیب قانون اساسی امریکا را زیر پا گذاشته است.

پال در این باره گفت: بسیاری از ما بر این باوریم که اقدام رییس‌جمهوری به مثابه زیر پا گذاشتن قانون است. لایحه بررسی توافق هسته‌ای ایران موسوم به لایحه «کورکر- کاردین» قانون است. رییس‌جمهوری آن را امضا کرده البته با اکراه ولی به هر حال آن را امضا کرده است. قانون این مملکت می‌گوید رییس‌جمهوری باید همه اسناد و توافقنامه‌های جانبی را درباره توافق ایران در اختیار ما قرار دهد.

وی ادامه داد: این نخستین باری نیست که اوباما قانون شکنی می‌کند. اما وی را باید به چالش کشید. اکنون بحث‌هایی در کنگره در جریان است که آیا بهتر نیست این قانون را برای قضاوت به دادگاه ارجاع دهیم.

جالب آنکه رند پال در اوایل ماه میلادی جاری (سپتامبر) وعده داده بود که اگر رییس‌جمهور شود با مسکو و تهران مذاکره خواهد کرد – اقدامی که دیگر همتایان جمهوری خواهش رغبت چندانی به انجام آن ندارند.

منبع: خبرگزاری مهر

سایت کسب و کار بازده

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۴ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی