کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

 اوباما در مقابل جمهوری‌خواهان مخالف توافق پیروز شد

بالاخره پس از حدود دو ماه بحث و کشمکش بر سر توافق هسته‌ای ایران در کنگره امریکا، امروز و با حمایت سه سناتور دیگر از توافق هسته ای، تعداد حامیان این توافق به عدد ۴۱ رسید. به این ترتیب، دموکرات‌ها اکنون می‌توانند با استفاده از امتیاز اطاله بررسی، اجازه طرح قطعنامه مخالفت با توافق هسته‌ای را به جمهوری خواهان ندهند.

41.jpg

به گزارش بازده و به نقل از تابناک، طی ساعات گذشته سه سناتور دیگر هم به جمع حامیان برنامه جامع اقدام مشترک هسته‌ای (برجام) اضافه شدند و به این ترتیب، باراک اوباما، رییس‌جمهوری امریکا توانست به عدد طلایی ۴۱ دست پیدا کند که به معنای امکان جلوگیری از طرح قطعنامه مخالفت با توافق هسته‌ای در صحن سنای امریکاست.

امروز سناتور «گری پیترز» از میشیگان، «ریچارد بلومنتال» از ایالت کنتیکت و «رون وایدن» از اورگان اعلام کردند که در رأی‌گیری در صحن کنگره، به حاصل مذاکرات ۱۲ ساله ایران و ۱+۵، «آری» خواهند گفت. به این ترتیب، اکنون امکان استفاده از امتیاز «فیلیباستر» یا اطاله دادرسی برای حامیان توافق فراهم شده است.

فیلیباستر یک روند قانونی خاص کنگره امریکا است که بر مبنای آن، اگر سناتور یا نماینده‌ای مخالف رأی‌گیری در خصوص یک مطلب باشد، به جایگاه می‌رود و تا پایان وقت مقرر جلسه صحبت می‌کند و چون کسی اجازه قانونی قطع کلام وی را ندارد، عملاً رأی‌گیری ناکام می‌ماند.

بر مبنای آیین نامه داخلی سنا، اگر بیش از ۶۰ قانون‌گذار، مخالف ادامه صحبت‌های یکی از اعضا باشند، از نظر قانونی می‌توان جلوی فیلیباستر را گرفت و رأی‌گیری کرد؛ ولی حاللا که نفر چهل و یک‌ام از توافق حمایت کرده، شمار مخالفان فیلی باستر به ۵۹ رسیده است.

رسیدن تعداد حامیان توافق در سنا به عدد ۴۱ را می‌توان یک پیروزی برای دولت اوباما دانست که طی دو ماه اخیر به شدت تلاش داشت سناتورهای بیشتری را به حمایت از توافق هسته‌ای متقاعد نماید. اکنون دموکرات‌ها می‌توانند به کلی جلوی طرح قطعنامه مخالفت با توافق هسته‌ای را در سنا بگیرند و اوباما نیازی به استفاده از حق وتوی خود در مقابل این قطعنامه نخواهد داشت.

//بازده//

(مشاهده ۲۰ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

0 دیدگاه در “ اوباما در مقابل جمهوری‌خواهان مخالف توافق پیروز شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 2٫763 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت