کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

اوباما بخش نامه استفاده از اقتصاد رفتاری و روانشناسی را امضا کرد

اوباما سرانجام بخش نامه استفاده از اقتصاد رفتاری و روانشناسی یا به عبارتی دانش‌های رفتاری برای هم‌سو کردن رفتار شهروندان امریکایی با دولت را امضاء کرد. این بخش نامه‌ی به دولت فدرال مجوز می‌دهد آزمایش‌های تجربی رفتاری را در مورد شهروندان امریکایی انجام دهند.

امیر پوریانسب

نهادهای فدرال ملزم شده‌اند دانشمندان‌رفتاری مثل اقتصاددانان‌رفتاری و روان‌شناسان را برای انجام این پژوهش‌های تجربی و آزمایشی استخدام کنند و راه‌هایی را بیابند که مردم امریکا را به گونه‌ای کنترل و هدایت کنند که دقیقا کاری را انجام دهند که دولت فدرال از آنها می‌خواهد.

عنوان این”بخشنامه‌ی اجرایی” عبارت است از: “استفاده از بینش‌های علوم‌رفتاری برای خدمت‌گزاری بهتر به مردم امریکا”. در بخشی از این دستورنامه آمده است:

“پیکره‌ی رو به رشدی از شواهد نشان می‌دهند بینش‌های علوم‌رفتاری یافته‌های پژوهشی حوزه‌هایی مثل اقتصاد‌رفتاری و روان‌شناسی از چگونگی تصمیم‌گیری و اقدام آدم‌ها می‌تواند در طراحی سیاست‌های دولت برای خدمت‌گزاری بهتر به مردم امریکا استفاده شود.

هرجا که سیاست‌های دولت فدرال با هدف بازتاب‌دادن بینش‌های علوم‌رفتاری تدوین‌شده‌اند پس‌‌آمدهای آن برای افراد، خانواده‌ها، جوامع، و کسب و کارها، که ذی‌نفع اصلی آن سیاست‌ها بوده‌اند، به‌طور شگفت‌انگیز و قابل توجه‌ای بهبود یافته است. مثلا ثبت‌نام خودکار و افزایش خودکار در طرح‌های پس‌انداز بازنشستگی کار دولت را برای خدمت‌گزاری در آینده به بازنشستگان آسان‌تر کرده است و به امریکایی‌ها کمک کرده است میلیاردها دلار را در پس‌ازاندازهای بازنشستگی انباشته کنند. به همین قیاس، سهولت فرآیند اعمال کمک‌های مالی دولت فدرال باعث شده است دانشگاه‌ها برای میلیون‌ها دانشجو به لحاظ مالی دسترسی‌پذیر باشند.

سابقه‌ی این بخش نامه‌ به تشکیل تیم پروپاگاند دولت فدرال در ۲۰۱۳ برمی‌گردد. در آن زمان دفتر اوباما تایید کرد تیمی را برای پژوهش‌های تجربی رفتارهای مردم تشکیل داده است:

“دولت فدرال یک تیم جدید را تشکیل داده است که فرآیندی را در دولت فدرال برای پژوهش تجربی نسبت به این رویکردها ایجاد کنند و مداخلات رفتاری را که قویا ارزیابی و استفاده شده‌اند مقیاس‌بندی‌کنند و در صورت امکان آزمایش‌های تحت‌کنترل را به صورت تصادفی انجام دهند.”


تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر پوریانسب

اوباما بخش نامه استفاده از اقتصاد رفتاری و روانشناسی را امضا کرد

منبع : whitehouse.gov


مطالب مرتبط
۱۰ برترین زنان اقتصاددان جهان
اگر این ۲۰ نشانه را دارید شما هم دچار خودشیفتگی هستید
هزینه مصرف مشروبات الکلی برای اقتصاد آمریکا چقدر است
اوباما در لباس دامادی
۱۲ محور سخنان نوبخت در نشست هفتگی: از میزان حقوق رئیس جمهور تا یارانه‌ و حج
روانشناسان راز و تعبیر ۹ خواب عجیب ما را فاش کردند
کار اشتباه با پول: ۱۷ کار اشتباه که شما با پول تان انجام می‌دهید
ذهن خوانی: ۵ ترفند روانشناسی اثبات شده برای خواندن ذهن دیگران
استقبال توهین آمیز از اوباما در فرودگاه هانگژوی چین
اقتصاد خرد چیست ؟
۱۱ اقتصاد پیشرو جهان در آینده :شامل ایران
۱۰ اقتصاد برتر دنیا در رقابت پذیری دیجیتال

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی