کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

اوباما بخش نامه استفاده از اقتصاد رفتاری و روانشناسی را امضا کرد

اوباما سرانجام بخش نامه استفاده از اقتصاد رفتاری و روانشناسی یا به عبارتی دانش‌های رفتاری برای هم‌سو کردن رفتار شهروندان امریکایی با دولت را امضاء کرد. این بخش نامه‌ی به دولت فدرال مجوز می‌دهد آزمایش‌های تجربی رفتاری را در مورد شهروندان امریکایی انجام دهند.

امیر پوریانسب

نهادهای فدرال ملزم شده‌اند دانشمندان‌رفتاری مثل اقتصاددانان‌رفتاری و روان‌شناسان را برای انجام این پژوهش‌های تجربی و آزمایشی استخدام کنند و راه‌هایی را بیابند که مردم امریکا را به گونه‌ای کنترل و هدایت کنند که دقیقا کاری را انجام دهند که دولت فدرال از آنها می‌خواهد.

عنوان این”بخشنامه‌ی اجرایی” عبارت است از: “استفاده از بینش‌های علوم‌رفتاری برای خدمت‌گزاری بهتر به مردم امریکا”. در بخشی از این دستورنامه آمده است:

“پیکره‌ی رو به رشدی از شواهد نشان می‌دهند بینش‌های علوم‌رفتاری یافته‌های پژوهشی حوزه‌هایی مثل اقتصاد‌رفتاری و روان‌شناسی از چگونگی تصمیم‌گیری و اقدام آدم‌ها می‌تواند در طراحی سیاست‌های دولت برای خدمت‌گزاری بهتر به مردم امریکا استفاده شود.

هرجا که سیاست‌های دولت فدرال با هدف بازتاب‌دادن بینش‌های علوم‌رفتاری تدوین‌شده‌اند پس‌‌آمدهای آن برای افراد، خانواده‌ها، جوامع، و کسب و کارها، که ذی‌نفع اصلی آن سیاست‌ها بوده‌اند، به‌طور شگفت‌انگیز و قابل توجه‌ای بهبود یافته است. مثلا ثبت‌نام خودکار و افزایش خودکار در طرح‌های پس‌انداز بازنشستگی کار دولت را برای خدمت‌گزاری در آینده به بازنشستگان آسان‌تر کرده است و به امریکایی‌ها کمک کرده است میلیاردها دلار را در پس‌ازاندازهای بازنشستگی انباشته کنند. به همین قیاس، سهولت فرآیند اعمال کمک‌های مالی دولت فدرال باعث شده است دانشگاه‌ها برای میلیون‌ها دانشجو به لحاظ مالی دسترسی‌پذیر باشند.

سابقه‌ی این بخش نامه‌ به تشکیل تیم پروپاگاند دولت فدرال در ۲۰۱۳ برمی‌گردد. در آن زمان دفتر اوباما تایید کرد تیمی را برای پژوهش‌های تجربی رفتارهای مردم تشکیل داده است:

“دولت فدرال یک تیم جدید را تشکیل داده است که فرآیندی را در دولت فدرال برای پژوهش تجربی نسبت به این رویکردها ایجاد کنند و مداخلات رفتاری را که قویا ارزیابی و استفاده شده‌اند مقیاس‌بندی‌کنند و در صورت امکان آزمایش‌های تحت‌کنترل را به صورت تصادفی انجام دهند.”


تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر پوریانسب

اوباما بخش نامه استفاده از اقتصاد رفتاری و روانشناسی را امضا کرد

منبع : whitehouse.gov


(مشاهده ۲۹ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “اوباما بخش نامه استفاده از اقتصاد رفتاری و روانشناسی را امضا کرد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page generated in 3٫257 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت