کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

افغانستان عضو سازمان تجارت جهانی شد

منابع افغان گفتند که افغانستان به صورت رسمی به عضویت سازمان تجارت جهانی (WTO) پذیرفته و عضویت کابل در نشست روز پنجشنبه این سازمان در کنیا اعلام شد.

Wto-afghan.jpg

به گزارش بازده به نقل از ایرنا، «روبرتو ازیفدو»، رییس عمومی سازمان تجارت جهانی یک هفته قبل گفته بود که در نشست آیندۀ این سازمان در کنیا، عضویت رسمی افغانستان در این سازمان پذیرفته خواهد شد.

وی تصریح کرده بود درخواست افغانستان برای پیوستن به سازمان تجارت جهانی در گذشته به صورت رسمی به این سازمان ارائه شده بود و بررسی‌های لازم در این رابطه صورت گرفته و عضویت این کشور در نشست کنیا اعلام خواهد شد.

مقر سازمان جهانی تجارت در ژنو سوئیس است و بیش از ۱۶۰ کشور عضو این سازمان هستند.

افغانستان از سال ۲۰۰۵ میلادی به دنبال عضویت در این سازمان بوده است.

«محمد اشرف غنی»، رییس جمهوری افغانستان، پیشتر در باره پیوستن این کشور به سازمان تجارت جهانی گفته بود که ورود در این سازمان، یک خیزش اقتصادی برای انجام اصلاحات گسترده در نظام اقتصادی کشور است.

به گفته وی، عضویت افغانستان در این سازمان، زمینه اعتماد بیشتر را برای کابل در سطح نظام اقتصادی جهان ایجاد خواهد کرد و به افزایش سرمایه‌گذاری در و به دنبال آن، اشتغالزایی و رشد اقتصادی منجر خواهد شد.

«وحید الله غازی خیل»، یکی از آگاهان امور اقتصادی افغانستان می‌گوید که عضویت کابل در سازمان تجارت جهانی، برای حل مشکلات ترانزیتی تاجران افغان با پاکستان از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است.

وی معتقد است که کابل از این پس می‌تواند شکایت‌های ترانزیتی خود را از پاکستان، در سازمان تجارت جهانی مطرح کند. زیرا هر دو کشور عضو این سازمان هستند و باید به مقررات آن تن بدهند.

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی