کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

افزایش ۱۱.۴ درصدی اجاره‌بها و کاهش نرخ خرید و فروش مسکن در تهران

بانک مرکزی در گزارش جدیدی از کاهش نرخ خرید و فروش مسکن در تهران در تیر ماه و افزایش ۱۱.۴ درصدی اجاره بهای مسکن در این شهر خبر داد.

maskan-kargari.jpg

به گزارش بازده و به نقل از تسنیم، اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی گزارش«تحولات بازار مسکن شهر تهران در تیر سال ۱۳۹۴» را که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، تهیه و منتشر کرد.

در گزارش بانک مرکزی آمده است: در تیر سال ۱۳۹۴، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی شهر تهران ۳۸.۶ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۰.۷ و ۳.۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.

در ماه مورد گزارش، تعداد معاملات آپارتمانهای مسکونی شهر تهران به ۱۱.۷ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲۵.۱ و ۱۶.۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.

 

در تیر سال ۱۳۹۴ از میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۷۹.۵ میلیون ریال به منطقه ۱ و کمترین آن با ۲۱ میلیون ریال به منطقه ۱۷ تعلق داشته است.

این گزارش صرفاً معطوف به بررسی حوزه تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران« بوده و نتایج حاصل از این گزارش قابل تعمیم به »معاملات مسکن سایر مناطق شهری« و نیز » تحولات رونق و رکود در حوزه ساخت‌وساز نیست.

بررسی تحولات قیمت و حجم معاملات بازار مسکن شهر تهران در تیر سال ۱۳۹۴ نشان می‌دهد، متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران با ۳.۱ درصد کاهش نسبت به تیر سال قبل به ۳۸.۶ میلیون ریال رسید. همچنین حجم معاملات واحدهای مسکونی در تیر سال ۱۳۹۴ معادل ۱۱.۷ هزار واحد بود که موید کاهش ۱۶.۵ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل می‌باشد.

در چهار ماهه اول امسال، معاملات واحدهای مسکونی شهر تهران با کاهش ۲۵.۸ درصدی همراه شد

به نظر می‌رسد، بخشی از کاهش حجم معاملات مسکن به ویژه در دو ماهه اول امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل، ناشی از نگرانی خریداران در مقطع زمانی سال گذشته نسبت به تبعات اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها و به تبع آن، افزایش قابل ملاحظه معاملات در آن دوره قابل ارزیابی است.

با این حال تداوم این رویه در ماههای اخیر (صرفنظر از برخی عوامل مقطعی) موید آن است که متاثر از فضای حاکم بر اقتصاد کلان، انتظارات متقاضیان خرید در بازار معاملات مسکن نیز دلالت بر تداوم ثبات قیمت مسکن در ماههای آینده داشته و همین امر تا حدودی بر روند معاملات در مقطع کنونی اثرگذار بوده است.

در تیر سال ۱۳۹۴ شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۱.۴ و ۱۳.۴ درصد رشد نشان می‌دهد.

در مجموع نرخ رشد اجاره بها طی ماه‌های اخیر، همسو با تحولات نرخ تورم از روند کاهشی برخوردار بوده است.

سایت کسب و کار بازده

(مشاهده ۲۱ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “افزایش ۱۱.۴ درصدی اجاره‌بها و کاهش نرخ خرید و فروش مسکن در تهران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 3٫017 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت