کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

افتتاح شعب شرکت لوازم آرایشی فرانسوی در ایران

شرکت تولید لوزام آرایشی “سفورا” قصد دارد از ابتدای سال آتی میلادی دست‌کم ۷ شعبه خود را در ایران افتتاح کند تا نخستین شرکت محصولات زیبایی اروپایی باشد که پس از تحریم پایش به طور مستقیم به ایران باز می‌شود.

sephora.jpg

رویترز در این باره نوشت شرکت فرانسوی تولید لوزام آرایشی سفورا (Sephora) قصد دارد از ابتدای سال آتی میلادی چندین شعبه خود را در ایران افتتاح کند و به این ترتیب نخستین شرکت عمده اروپایی متخصص در زمینه لوزام آرایشی باشد که پس از سال‌ها تحریم، به طور مستقیم در ایران سرمایه‌گذاری می‌کند.

سفورا که بخشی از یک گروه بزرگتر صنعتی تحت عنوان LVMH است بیش از ۲ هزار فروشگاه فعال در سرتاسر جهان دارد و مشتاق است تا در ایران حضور یابد، جایی که اشتهای عظیمی برای وسایل آرایشی خاصه ملزومات آرایش چهره و صورت وجود دارد.

رویترز نوشت که ایران با جمعیت ۸۰ میلیونی خود، پس از عربستان سعودی، دومین بازار بزرگ مصرف محصولات زیبایی و آرایشی است. به گزارش مؤسسه پژوهشی یورومانیتور، مصرف سالانه لوزام آرایشی و زیبایی در ایران طی سال ۲۰۱۴ بیش از ۳.۵ میلیارد یورو (۳.۸۶ میلیارد دلار) بود.

یورومانیتور پیش‌بینی کردکه طی ۵ سال آتی، بازار محصولات مراقبتی و زیبایی در ایران تقریبا ۳ برابر شده و به بیش از ۱۰ میلیارد یورو برسد.

یک منبع نزدیک به ماجرا به رویترز گفت که “سفورا در حال نهایی کردن مذاکرات خود با شرکایش در ایران است”.

یک منبع که خواست نامش فاش نشود گفت: «گفت‌وگوها با توزیع‌کنندگان آنها تاکنون پیشرفت خوبی داشته است». یک منبع دیگر نیز گفت که سفورا امیدوار است که تا تعداد ۷ بوتیک (شعبه فروش) را در ایران تأسیس کند.

با این حال دو شرکت سفورا و LVMH از اظهار نظر در این باره خودداری کردند.

رضا میرعمادی، که مسئول توزیع و فروش محصولات شرکت لوزام آرایشی و بهداشتی لورال L’Oreal از جمله «مِی‌بلین» و «گارنیر» در ایران است نیز به رویترز گفت: «ما تخمین می‌زنیم که زنان، با هر سطحی از درآمد، حدود یک سوم از درآمد خود را خرج زیبایی کنند».

منابع مختلف عنوان کرده‌اند که در ماه‌های سپتامبر و اکتبر، چندین تن از مدیران شرکت LVMH سفرهایی را به ایران داشته و مدیران اجرایی شرکت‌های دیور (Dior)، لوئیس ویتون (Louis Vuitton) و بولگاری (Bulgari) نیز در حال آماده شدن برای رفتن به ایران طی ماه آتی هستند تا فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این کشور را بسنجند.

همچنین گروه تجاری کومیته کولبرت (Comité Colbert) فرانسوی که نمایندگی ۸۰ برند لوکس را دارد اعلام کرد که در حال برنامه‌ریزی برای سازماندهی یک سفر به ایران در فصل بهار است.

فضای تجاری و خرید ایران که زمانی تحت سیطره بازارهای سنتی و فروشگاه‌های کوچک بود، طی سال‌های اخیر شاهد افزایش انفجاری پاساژهای خرید بزرگ است.

سارا یلدا، یک نویسنده فرانسوی-ایرانی که در حال برنامه‌ریزی برای اجرای ۱۴ سری کنفرانس درباره ایران در پاریس طی سال آتی میلادی است به رویترز گفت: «بسیاری از مردم نمی‌دانند که رابطه ایرانی‌ها با لوزام لوکس و زیبایی واقعا شبیه حالت فرانسوی‌ها و ایتالیایی‌ها است. من فکر می‌کنم که برندهای لوکس می‌توانند در این کشور کاملا موفق باشند».

تحلیل‌ها نشان می‌دهد در ایران که اقتصاد آن عمدتا به درآمدهای نفت و گاز وابسته است، بیش از ۳ میلیون فرد کاملا ثروتمند وجود دارد که خریداران معمول و عمده کالاهای لوکس را تشکیل می‌دهند.

منبع: تسنیم

سایت کسب و کار بازده

(مشاهده ۳۲ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “افتتاح شعب شرکت لوازم آرایشی فرانسوی در ایران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 3٫253 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت