کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

افتتاح رسمی ایستگاه متروی سهروردی

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران از افتتاح رسمی ایستگاه متروی سهروردی از ایستگاه‌های باقی مانده نیمه شمالی خط ۳ مترو که در محدوده مرکزی شهر، خبر داد.

1898886

مازیار حسینی با بیان این که برای ساخت این ایستگاه که در عمق ۲۵ متری زمین قرار دارد، علاوه بر ۸۹ هزار متر مکعب خاک برداری، ۵ هزار تُن آرماتوربندی، ۳۳ هزار متر مکعب قالب بندی و ۵۸ هزار متر مکعب بتن ریزی شده است گفت: این ایستگاه دارای ۱۸ دستگاه پله برقی است که ورودی جنوبی آن فردا و ورودی شمالی آن نیز تا قبل از آغاز سال جدید تحصیلی آماده افتتاح می‌شود.

وی ادامه داد: ایستگاه بعدی این خط که تا پیش از بازگشایی مدارس افتتاح شده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، ایستگاه شهید قدوسی است که در چهارراه قصر واقع شده است.

گفتنی است ایستگاه متروی سهروردی که در خیابان شهید بهشتی بعد از تقاطع سهروردی واقع شده به عنوان یک صد و سومین ایستگاه متروی تهران به فاصله ۱۰ روز از هشتم مرداد «روز بزرگداشت شیخ شهاب‌الدین سهروردی» و پس از ۸۸۸ سال از این که « شیخ اشراق» چشم به جهان گشود، گشایش می‌یآبد.

بهمن اسکندری مجری خط ۳ نیز با اشاره به اینکه خط ۳ مترو به طول ۳۳ کیلومتر شامل ۲۴ ایستگاه است که به عنوان طولانی‌ترین خط مترو خاورمیانه از آن یاد می‌شود، گفت: این خط از آزادگان آغاز و تا شهرک قائم در شمال شرق تهران امتداد دارد که امروز -۱۸ مرداد ماه- هجدهمین ایستگاه این خط مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در ایستگاه سهروردی ۸۹ هزار متر مکعب خاکبرداری شده و فاصله ریل قطار تا سطح زمین بالغ بر ۲۵ متر است، گفت: در این ایستگاه ۶۰ میلیارد تومان هزینه سیویل و ۷۰ میلیارد تومان تجهیزات ثابت هزینه شده است.

به گفته اسکندری ایستگاه سهروردی دارای ۱۸ پله برقی است و دو ورودی شمالی-جنوبی دارد که ورودی جنوبی آن امروز به بهره‌برداری رسید و ورودی شمالی آن طی دو ماه آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مجری خط ۳ مترو تهران با اشاره به اینکه ۶ ایستگاه باقیمانده این خط تا نیمه نخست اسفند ماه ۹۵ به صورت ماهانه یک ایستگاه به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد: ایستگاه چهارراه قصر با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی، ایستگاه بعدی است که آماده بهره‌برداری می‌باشد.

به گفته وی، ایستگاه‌های شهید صیادشیرازی، حسین آباد، میدان هروی، محلاتی و میدان ارتش سایر ایستگاه هایی است که به ترتیب مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

سایت کسب و کار بازده

موضوع محوری:

متروی سهروردی

منبع:

مهر

 

(مشاهده ۵۱ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “افتتاح رسمی ایستگاه متروی سهروردی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page generated in 2٫902 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت