کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

اعزام نیروی کار ایرانی به ۵ کشور جهان

اعزام نیروی کار ایرانی به ۵ کشور جهان

مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت کار از برنامه‌ریزی برای اعزام اعزام نیروی کار ایرانی به کشورهای ترکیه، آلمان، استرالیا، دانمارک و ایرلند خبر داد.

بازار کار

محمد اكبرنيا با اعلام اینکه هم اكنون ۸۰ كاريابي خارجي در كشور فعال هستند، از اعزام ۱۰ هزار نيروي‌كار به خارج از كشور تا پايان فعاليت دولت تدبير و اميد خبر داد و گفت: اين مهم توسط بخش خصوصي در حال پيگيري است.

مديركل دفتر هدايت نيروي‌كار و كاريابي هاي وزارت كار اظهارداشت: برخي از كشورها براي ايجاد اين دفاتر اعلام آمادگي كرده اند كه از جمله اين كشورها مي توان از استراليا، آلمان، آمريكا، انگليس و گرجستان نام بُرد.

مطلب مرتبط: ۴ شیوه‌ی ایجاد اعتماد در محیط کاری جدید

وي، اولويت وزارت تعاون، كارو رفاه اجتماعي را ايجاد دفاتر هدايت نيروي‌كار عنوان كرد و گفت: وظيفه دفاتر ياد شده حمايت از شاغلان ايراني خارج از كشور و همچنين بررسي زمينه‌هاي ايجاد اشتغال و فراهم سازي اعزام نيروي‌كار از ايران است.

این مقام مسئول در وزارت کار، توانمندسازي كاريابي ها و گسترش كاريابي هاي مجازي را از مسئوليت‌هاي مهم مسئولان حوزه‌كار عنوان كرد.

محمد اكبرنيا در این زمینه عنوان کرد که كشورهايي كه نيروي كار ايراني مي توانند به آنجا اعزام شوند کشورهای استراليا، تركيه، آلمان، و دانمارک هستند و در ادامه بیان کرد: به تازگي تعاملاتي براي اعزام نيروي‌كار به كشور ايرلند هم صورت گرفته است.

مديركل دفتر هدايت نيروي‌كار و كاريابي هاي وزارت تعاون، كار و رفاه گفت: در دوران ركود اقتصادي سالانه يكهزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار اعزام نيروي كار به خارج از كشور داشتيم. وي، رشته هاي مورد نياز براي اعزام به كشور استراليا را پزشكي و پرستاري و به كشور آلمان را نيروي كار ماهر عنوان كرد و گفت: تركيه نياز به نيروي كار در مشاغل عمومي دارد كه مي توان با تخصص متوسط، نيروي كار به اين كشور اعزام كرد.


سایت کسب و کار بازده

موضوع محوری:

اعزام نیروی کار ایرانی

منبع: مهر


 

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی