کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

اعتیاد شاخص ها به افت و سقوط

بازده: این روزها شاخص های بازار اوراق بهادار تهران  به افت و سقوط معتاد شده اند. ظاهرا برای برون رفت از این وضعیت بورس به شوک اقتصادی نیرومندی نیاز دارد.sarmaye-bazar.jpg

 

امروز شاخص نقدی با ۲۴۲ واحد افت حضور در نقطه‌ی ۶۴۲۲۶ واحد را تجربه کرد، شاخص کل هم وزن نیز ۱۶ واحد کاهش نشان داد ، همسو با شاخص نقدی کل شاخص بازار اول ۱۷۸واحد بازار دوم ۴۸۲ واحد و شاخص صنعت ۲۱۴٫۴ واحد افت را تجربه کردند و به ترتیب در نقطه‌ی ۴۵۴۸۶٫۳و ۱۳۷۵۱۶٫۴و۵۲۹۰۴٫۷واحد متوقف گردیدند. شاخص فرابورس نیز ۴٫۳واحد افول کرد و درنقطه ی ۷۳۰٫۳ متوقف گردید.

امروز در بازار اوراق بهادار تهران ۲۴۴۹۳ تراکنش به ارزش ۹۱۷٫۷ میلیارد ریال و جابه جایی ۴۹۸٫۷ میلیون سهم و سایر اوراق بهادار انجام شد . ترکیب معاملات امروز بدین گونه بود که معاملات خرد ، بلوکی و اوراق مشارکت به ترتیب ۳۸۸، ۵۰۶و ۱۸ میلیارد ریال از ارزش ریالی  و ۲۲۷میلیون ، ۲۷۱میلیون و ۱۸ هزار برگ از حجم معاملات را به خود اختصاص دادند.

در بازار فرابورس نیز امروز ۱۳۰۹۹ تراکنش معامله به ارزش ۵۹۶٫۷ میلیارد ریال با جابجایی ۸۸٫۳ میلیون اوراق بهادار انجام شد .

امروز نماد وغدیر، شبهرن ، جم ، وبملت ، حفاری و فملی بیشترین تأثیر منفی و نماد رانفور بیشترین تأثیر مثبت را برشاخص داشتند .

رتبه‌های اول تا سوم امروز عبارت بودند از :

پربیننده‌ترین‌ها : وبملت ، وبصادر و خپارس

برترین‌های گروه صنعت : بانک‌ها ، خودرو و انبوه سازی

بیشترین افزایش قیمت : رانفور ، قپیرا و بکاب

بیشترین کاهش قیمت : شبهرن ، خمحور و حفاری

برترین تقاضا : مسبز ۹۷۱۱، قصفها و شیراز

برترین عرضه : شبهرن ، فخاس و سصفها

بیشترین ارزش معامله : ونوین ، مبین ۲ و فملی ۲

بیشترین حجم معامله : ونوین ، فملی ۲ و مبین ۲

افزایش ارزش بازار : رانفور ، خزامیا و کروی

کاهش ارزش بازار : کخاک ، وملی و کمنگنز

سقوط امروز شاخص در پی فشار فروش برخی از نمادها پیش آمد. ارزش بازار پس از معاملات امروز به رقم ۲۷۶۱۲۷۹ میلیارد ریال رسید .

احمد میوه‌فروشان

//بازده//

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی