کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

اضافه وزن در جهان : چرا جهان این‌قدر اضافه وزن دارد؟

اضافه وزن در جهان از کجا ناشی می شود و چرا جهان اضافه وزن دارد؟ گزارش جهانی تغذیه اطلاعاتی چند در خصوص همه‌گیری چاقی در جهان منتشر کرده‌است. بنا بر گزارش ۲۰۱۵، حتی یک کشور هم در جهت دستیابی به هدف مطلوب مجمع جهانی بهداشت قدم برنداشته‌است.

اضافه وزن در جهان

گزارش جهانی تغذیه اطلاعاتی چند در خصوص همه‌گیری چاقی (اضافه وزن)  در جهان منتشر کرده‌است. بنا بر گزارش ۲۰۱۵، حتی یک کشور هم در جهت دستیابی به هدف مطلوب مجمع جهانی بهداشت قدم برنداشته‌است. در مقابل، بسیاری از کشورها – به‌ویژه کشورهای اروپایی و امریکای لاتین – میانگین جهانی چاقی (اضافه وزن)  را به‌شکل خطرناکی افزایش‌داده‌اند و بنابر اطلاعات جمع‌آوری شده بین ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴، چاقیِ «زیاد و روبه‌افزایش» (با شاخص توده‌ی بدنی ۳۰ یا بیشتر) در میان آقایان و خانم‌های بزرگسال تمام کشورها افزایش داشته‌است.

مطلب مرتبط: انواع چاقی: ۶ نوع چاقی موضعی خطرناک و راه های خلاصی از شر آن ها

اضافه وزن در جهان

منبع: گزارش جهانی تغذیه


مطالب پیشنهادی وب

اما چه شد که مردم جهان تا بدین حد اضافه وزن  پیدا کردند؟ کارشناسان تخمین‌می‌زنند یک نفر از هر سه نفر در سرتاسر جهان رژیم غذایی ناسالم دارد. مصرف چربی و قند در کشورهای توسعه‌یافته نیز در مدتی کوتاه افزایشی چشم‌گیر داشته‌است و از میزان مصرف روزانه‌ی توصیه‌شده توسط سازمان بهداشت جهانی فراتر رفته‌است.

مصرف قند مردم امریکا، آلمان و هلند بیش از دو برابر میزان توصیه‌شده (۵۰ گرم در روز) توسط سازمان بهداشت جهانی است. ۵ کشور اروپایی در میان ده کشور جهان با بیشترین میزان مصرف قند جای‌دارند.

اضافه وزن در جهان

میزان توصیه‌شده برای مصرف چربی نیز کم‌تر از ۳۰ درصد کل مصرف انرژی در روز است، که برای ۲۰۰۰ کالری در روز چیزی در حدود ۶۵ گرم می‌شود. مصرف اروپایی‌ها به‌شکل قابل‌توجهی بیشتر از این مقدار است. ۸ کشور اروپایی در میان ده کشور جهان با بیشترین میزان مصرف چربی جای‌دارند و به‌طور میانگین بین ۷۳.۶ تا ۹۵ گرم در روز چربی مصرف‌می‌کنند.

اضافه وزن در جهان


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: اجندا

نویسنده: دونالد آرم‌برشت

اضافه وزن در جهان : چرا جهان این‌قدر اضافه وزن دارد؟


 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۸۸ نفر)

برچسب ها

0 دیدگاه در “اضافه وزن در جهان : چرا جهان این‌قدر اضافه وزن دارد؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page generated in 4٫751 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت