کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

اسکناس ۵۰ هزارتومانی تقلبی را از اصل تشخیص دهید

سازمان تولید اسکناس و مسکوک با اشاره به انتشار خبری مبنی برروش‌های تشخیص اسکناس ۵۰ هزارتومانی تقلبی از اصل احتمال جعل ایران چک گفت: بخشنامه‌ای که برخی بانک‌ها در زمینه هشدار جعل ایران چک ۵۰ هزار تومانی جدید به شعب خود ابلاغ کردند، اقدامی پیشگیرانه و برای صیانت از حقوق مشتریان بوده است.

50.jpg

به گزارش بازده به نقل از خبرگزاری میزان، امیر شکری با رد خبر جعل ایران چک ۵۰ هزار تومانی جدید اظهار کرد: در طراحی و تولید ایران چک ۵۰ هزار تومانی جدید بالاترین شاخص‌های امنیتی لحاظ شده که امکان جعل ندارد.

وی گفت: وقتی که قطع جدید اسکناس به بازار می‌آید برخی افراد سودجو و فرصت طلب که دنبال جعل هستند از سطح پایین آگاهی مردم سوء استفاده می‌کنند و اقداماتی انجام می‌دهند، اما در خصوص ایران چک ۵۰ هزار تومانی جدید اقدامی که به معنای جعل باشد، نداشته‌ایم.

رییس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی گفت: در کاغذ، چاپ، طراحی و مرکب ایران چک ۵۰ هزار تومانی جدید ویژگی‌های متعدد امنیتی گنجانده شده است که هموطنان باید به آن توجه کنند و در سایت بانک مرکزی نیز آمده است.

شکری با اشاره به اینکه کپی رنگی از اسکناس موضوعی متفاوت از جعل و به راحتی قابل تشخیص است، افزود: مهمترین شاخص امنیتی در ایران چک ۵۰ هزار تومانی جدید quotation mark طرح ناقص quotation mark است به این مفهوم که تصویر عدد ۵۰ روی کاغذ ایران چک نیمی از رو و نیمی از پشت قابل رویت و قابل انطباق و غیر قابل چاپ است.

رییس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی تصریح کرد: این ویژگی به تنهایی تا حد بالایی برای مردم اطمینان‌بخش است.

شکری افزود: دو نخ امنیتی، واتر مارک یا پرنده قابل دیدن، طرح برجسته گنبد حرم امام رضا(ع)، عدد ۵۰ هزار و عبارت بانک مرکزی که با لمس قابل تشخیص است از دیگر ویژگی‌های امنیتی ایران چک ۵۰ هزار تومانی جدید است.

وی گفت: اگر ایران چک را مقابل چشم به صورت افقی مقابل نور قرار دهید یک تصویر مخفی عدد ۵۰ روی گلدسته حرم امام رضا(ع) بالای سمت چپ کاغذ رویت می‌شود که این ویژگی نیز بر امنیت ایران چک افزوده است.

رییس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی تصریح کرد: قطعا در تغییر طرح ایران چک ۵۰ هزار تومانی یکی از موضوعات مورد اهمیت بحث امنیت آن بوده است و اگر موضوع ارتقای امنیتی نبود شاهد فرصت و فضا برای تغییر ایران چک فراهم نمی‌شد.

 

سایت کسب و کار بازده

منبع: میزان

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۳۰ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی