کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

اسناد مخفی قتل جان اف کندی فاش می شود

بسیاری از اسناد پرونده قتل جان اف کندی ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، هنوز فاش نشده است. اکنون پس از ۲۵ سال قرار است هزاران سند این پرونده منتشر شود. این اسناد می‌توانند منبع مهمی برای مدافعان مختلف “تئوری توطئه” باشند.

قتل جان اف کندی

پنج‌شنبه آینده (۴ آبان / ۲۶ اکتبر) مدت آرشیو ۲۵ ساله مدارک مخفی قتل جان اف کندی سپری می‌شود. کنگره آمریکا قرار است در این روز پرونده قتل جان اف کندی، رئیس جمهوری پیشین آمریکا را منتشر کند.

در حالی که سی‌آی‌ای، آژانس اطلاعات مرکزی  آمریکا (CIA) هنوز بر این نظر است که دست‌کم بخشی از این پرونده منتشر نشود، اما دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز شنبه (۲۹ مهر / ۲۱ اکتبر) در پیامی توییتری اعلام کرد که به احتمال زیاد به انتشار این اسناد فرمان خواهد داد.

از نظر قوانین آمریکا ترامپ تنها مقام ایالات متحده است که می‌تواند جلوی انتشار این اسناد محرمانه را بگیرد. این اسناد محرمانه در ارتباط با قتل جان اف کندی، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، در تاریخ ۲۲ نامبر ۱۹۶۳ در شهر دالاس در ایالت تگزاس آمریکا است.

کندی، متولد سال ۱۹۱۷، سی‌و‌پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا بود و این مقام را از سال ۱۹۶۱ تا هنگام مرگ، در سال ۱۹۶۳ به عهده داشت. او در هنگام مرگ فقط ۴۶ سال داشت.

تئوری‌های متعدد توطئه

کمیسیون تحقیقی که به مرگ کندی رسیدگی کرد، در گزارش خود اعلام کرده بود که لی هاروی اسوالد، قاتل کندی، که خود نیز به قتل رسید، به طور منفرد دست به این عمل زده است. اما تئوری‌های مختلف توطئه در سال‌های پس از این قتل فراوان بودند.

در این تئوری‌ها از کوبا، اتحاد جماهیر شوروی، سرمایه‌داران تسلیحاتی آمریکا به عنوان آمران قتل کندی نام برده می‌شود. حتی گفته می‌شود که لیندن جانسون، که پس از کندی ریاست جمهوری آمریکا را به عهده گرفت، در هماهنگی با سی‌آی‌ای، آژانس اطلاعات مرکزی  آمریکا (CIA) کندی را به قتل رسانده است.

در سال‌های پس از قتل کندی هزاران مقاله، کتاب، فیلم و برنامه‌های تلویزیونی به موضوع قتل سی‌و‌پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا پرداختند.

هنوز بیشتر مردم آمریکا در نظرخواهی‌های کنونی، به نظر اعلام شده از سوی دولت آمریکا در ارتباط با قتل کندی به دیده تردید می‌نگرند که برمبنای آن اسوالد به تنهایی عامل کشته شدن کندی بود.

موضوع انتشار اسناد پرونده قتل کندی با نمایش فیلم “جان اف کندی” به کارگردانی اولیور استون اوج گرفت. پس از این فیلم  تصویب شد که پرونده قتل کندی پس از ۲۵ سال، در تاریخ ۲۶ اکتبر سال جاری میلادی (۲۰۱۷) منتشر شود.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

اسناد مخفی قتل جان اف کندی فاش می شود


خبرخوان هفته

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی