کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

اسرار ۱۲ لوگو مشهور

همان طور که می‌دانید، لوگو‌ها نقش اصلی را در برند‌سازی بازی می‌کنند. یک لوگو خوب می‌تواند کمک بزرگی به شناختن کالا یا خدمات شما بکند. در این مقاله به صراحت به شما می‌گوییم که از طریق طراحی قوی و مراحل باز طراحی چطور برند‌ها به خوبی خودشان را ارائه می‌کنند.

لوگوی شرکت ها

البته، برای کسانی که در شغل‌شان موفق هستند، معانی پنهان در این لوگو‌ها به خوبی قابل درک نیست. شما نمی‌توانید ابتکار این طراحی‌ها را دریابید و اینکه چگونه آنها مفهوم‌شان را با استفاده از نماد‌ها و شکل‌ها بیان می‌کنند. ما ۲۵ لوگو را گردآوری کردیم که پی برده‌ایم مفهوم پنهان پشت طراحی شان دارند.

۱. Amazon

لوگوی شرکت‌های مشهور

این فروشگاه آنلاین عظیم «آمازون» نامیده شده تا گستردگی آن را بیان کند. علاوه بر این با فلشی که از حرف A تا Z کشیده شده بیان می‌کند که همه چیز از شیرمرغ تا جان آدمیزاد در این فروشگاه موجود است که ممکن است رضایت شما را فراهم کند، پس از این دومین معنی فلش یک لبخند است.

مطلب مرتبط : تاریخ طراحی لو گو : از قرن پنجم تا بیست و یکم

۲. FedEx

لوگوی شرکت‌های مشهور

به نظر می‌رسد لوگوی این کمپانی حمل‌ونقل به سادگی نامش باشد. با این حال، اگر برای بار دوم نگاهی به فاصله‌ی بین E و X بیاندازید، متوجه یک فلش می‌شوید. که ماهرانه در بین آنها قرار گرفته است، جای شگفتی نیست که فلش نمایانگر سرعت و دقت است.

۳. Sony VAIO

لوگوی شرکت‌های مشهور

«وایو» برند سونی برای تولید لپ‌تاپ‌هایش است. (سونی به تازگی امتیاز تولید لپ‌تاپ‌های وایو را واگذار کرده است). این لوگو فقط بیانگر اسم برند به معنای تبدیل موج آنالوگ به دیجیتال نیست. موج آنالوگ در حروف V و A و I و O نمایانگر شده و از طرف دیگر این حروف نشان دهنده‌ی ۰ و ۱ است، که این دو رقم نماد کدنویسی «دیجیتال» هستند.

۴. Sun Microsystems

لوگوی شرکت‌های مشهور

این لوگو توسط دانشمند علوم کامپیوتر وگان پرت طراحی شده است. با اینکه این طرح خیلی مورد علاقه‌ی طراحان نیست، پرت با طراحی‌اش ابتکار به خرج داده و لوگوی سان را طوری ساخته که از هر طرف آن را ببیند با تایپو گرافی کلمه SUN مواجه می‌شوید.

۵. Hershey’s

لوگوی شرکت‌های مشهور

شکلات بوسه‌ی هرشی خیلی بامزه است می‌توانید آن را به کسی با کنایه تعارف کنید: یه بوس می‌خوای؟ این شوخی به کنار، به لوگو برگردیم بین حرف KوI یک بوسه‌ی شکلاتی قرار گرفته است.

۶. Carrefour

لوگوی شرکت‌های مشهور

نام هایپرمارکت مشهور فرانسوی به معنی تقاطع است. بنایراین، فلش قرمز و آبی هر کدام به جهت مخالفی اشاره می‌کنند. اگر با دقت کافی به لوگو نگاه کنید، قادر خواهید بود حرف C را که به شکل هوشمندانه‌ای در فضای میان دو فلش جاسازی شده است ببینید

۷. Northwest Airlines

لوگوی شرکت‌های مشهور

این لوگوی خط هوایی نورت وست تا سال ۲۰۰۳ بود. این لوگو به خوبی طراحی شده تا از فضای میان دو حرف N و W به خوبی استفاده کند. همچنین مثلث داخل دایره نشان دهنده‌ی عقربه ی قطب‌نمایی است که رو به شمال غربی دارد.

۸. NBC

لوگوی شرکت‌های مشهور

ان بی‌سی در آغاز به عنوان شبکه طاووس شناخته می‌شد وقتی که نشانه‌ی این پرنده به عنوان لوگوی آن در سال ۱۹۵۶ استفاده شد. این طاووس اکنون دارای شش رنگ است که هر رنگ نمایانگر یک بخش از تلویزیون است: اخبار، ورزش، سرگرمی، و.. علاوه براین، سر طاووس به سمت راست قرار گرفته است که نشان دهنده‌ی این است که این شبکه تلویزیونی توجه به آینده دارد.

۹. Goodwill

لوگوی شرکت‌های مشهور

به عنوان یک بنیاد غیرانتفاعی که به مردم محروم کمک می‌کند، به راحتی قابل درک است که لوگوی «گود ویل» نشانگر لبخند باشد به این معنی که این سازمان به محرومین کمک می‌کند تا زندگی بهتری داشته باشند و اگر با دقت بیشتری به حرف G نگاه کنید شما همان نیم رخ خندان را خواهید دید. اکنون این لوگو حرف G است یا یک صورتک خندان

۱۰. Toblerone

لوگوی شرکت‌های مشهور

دوباره شکلات! لوگوی تابلرون از لوگوی هرشی پیچیده‌تر است. با دقت به کوه نگاه کنید تا خرس را وسط نقش کوه ببینید. دلیل وجود این خرس به منشا این کمپانی شکلات‌سازی سوئیسی برمی‌گردد که در شهر برن سوئیس تاسیس شده است، برن در سوئیس به عنوان شهر خرس‌ها شهرت دارد.

۱۱. Le Tour De France

لوگوی شرکت‌های مشهور

فقط نام این رقابت سالانه مهم دوچرخه‌سواری در لوگوی آن قرار ندارد و به دقت به حرف R و دایره‌ی زرد جلوی آن نگاه کنید. شما یک دوچرخه سوار را در حال رکاب زدن خواهید دید. این دایره زرد همچنین نشان دهنده‌ی خورشید است که مشخص می‌کند که این مسابقه در طول روز برگزار می‌شود.

۱۲. London Symphony Orchestra

لوگوی شرکت‌های مشهور

پس از نگاه اول این لوگوی ساده به نظر می‌آید شامل سه حرف اول کلماتی باشد که با آن نوشته می‌شود «ارکستر سمفونیک لندن» اما اگر با دقت به تصویر نگاه کنید خواهید دید این خط موج دار تصویر انتزاعی یک رهبر ارکستر است که دارد عصای رهبری‌اش را تکان می‌دهد.


سایت کسب و کار بازده

منبع: برترین‌ها

منبع: دیزاین هیل

اسرار ۱۲ لوگو مشهور

چندین لوگو مشهور


مطالب مرتبط
۱۰ نکته برای انتخاب محل کسب و کار مناسب
جهان کسب و کار در هفته گذشته
کسب و کار دلخواه: ۹ راه‌ رسیدن به کسب و کار دلخواه
۷ ویژگی یک سرمایه گذاری ناموفق
خودروسازان گرفتار رکود
۵ نشانه یک مدیر بد
۷ رایج‌ترین اشتباهات کسب و کار اینترنتی که نباید مرتکب شوید
۸ روش تامین مالی سرمایه گذاری در کسب ‌و کار جدید
شروع کسب و کار بدون پول: ۵ کلید شروع کسب و کار بدون پول و سرمایه
۱۱ بهترین کشور برای مهاجرت و زندگی
۱۵ میلیاردر آلمانی و کسب و کارشان را بشناسید
۱۶ گام برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

  1. ممنون از شما خسته نباشد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی