کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

زالو درمانی: درمان ۶ بیماری با زالو درمانی

زالو درمانی چیز جدیدی نیست چون در واقع از زمان مصر باستان استفاده می‌شده است. این کار روش رایجی برای درمان اختلالات سیستم عصبی، مشکلات دندانی، عفونت‌ها، و بیماری‌های پوستی در بین بسیاری از بیماری‌ها بوده است.

زالو درمانی

امروزه، هنوز هم از آنها استفاده می‌شود، نه فقط برای درمان بیماری‌ها، بلکه همچنین برای جراحی‌های پلاستیک.

چگونه زالوها در روند‌های پزشکی کمک می‌کنند؟

به لحاظ پزشکی، زالو درمانی با عنوان هیرودوتراپی شناخته می‌شود و استفاده‌ی اصلی آن بهبود جریان خون و شفای بیماری است. انگل‌ها آنزیمی تولید می‌کنند، که در بزاق آنها یافت می‌شود و می‌تواند از لخته شدن خون جلوگیری کند، در حالی‌که به عنوان یک عفونت زدا عمل می‌کند. در روند‌های پزشکی، به‌ویژه در عمل جراحی، زالوها نخستین بار در ۱۹۸۵ توسط یک پزشک از هاروارد استفاده شدند. تا کنون، از آنها برای کمک به بیماران جهت احساس بی‌حسی و رهایی از درد استفاده می‌شود. آنها ارزان هستند و در واقع در جلوگیری از عارضه‌ها موثر هستند.

مطلب مرتبط: ۱۱ نقطه بازتاب درمانی در پاها برای حفظ و بهبود سلامتی بدن

استفاده‌های زالو درمانیِ پزشکی

زالو‌ها، آنگونه که اشاره شد، در روند‌های پزشکی و برای درمان شرایط پزشکی مختلف استفاده می‌شوند. هرچند زالوها غیرمتعارف و منفور هستند، به آرامی توجهات را به خود جلب می‌کنند چون چند مطالعه حول محور آنها انجام گرفته است، از جمله آن‌هایی که ادعا می‌کنند چگونه زالوها در درمان دیابت می‌توانند کمک‌کننده باشند. بسیاری از روش‌های دیگر هستند که برای درمان دیابت پیشنهاد شده‌اند، ولی زالو درمانیِ ترسناک توجهات را به سمت خودش جلب کرده است.

دیابت یک بیماری است که می‌تواند به مشکلات عروقی منجر شود، که از رسیدن خون به دست‌ها و پاها ممانعت و یا آن را محدود می‌کند. وقتی محدودیت جریان خون شدید وجود دارد، ممکن است بافت‌ها بمیرند، که می‌تواند به قطع عضو منجر شود. گفته می‌شود زالوها توانایی دارند که جریان خون را بدونِ نگرانی از لخته شدن آن افزایش دهند. یک مطالعه‌ی موردی حتی نشان داد که یک زنِ دیابتی ۶۰ ساله در شرف از دست دادن یکی از اعضای بدنش بود، ولی چهار زالو در هر جلسه به او در نجات یافتن از این فرآیند کمک کردند.

مطلب مرتبط: ماساژ درمانی: ۱۰ نوع ماساژ درمانی برای تسکین درد و سلامتی

جدای از دیابت، زالوهای زنده همچنین ممکن است به مشکلات سلامتی زیر کمک کنند:

  • تنش یا فشار خون بالا
  • بواسیر
  • آرتروز
  • رگهای واریسی
  • مشکلات پوستی

معتقدند که زالوها درمانی موثر در مقابله با بیماری قلبی عروقی و اختلالات گردش خون هستند چون می‌توانند گردش خون را بدون خطر لخته شدن خون افزایش دهند. در زالودرمانی از زالوهای زنده استفاده می‌شود. آنها را تشویق می‌کنند تا خودشان را به ناحیه‌ی عفونیِ بیمار بچسبانند، جایی که از آن خون خواهند کشید. با انجام این کار، آنها پپتیدها و پروتئین‌های‌شان را آزاد می‌کنند که به عنوان یک رقیق کننده‌ی خون عمل می‌کنند، در حالی که از لخته شدن خون و مرگ بافت‌ها جلوگیری می‌کنند. هر جلسه‌ی زالو درمانی یک زخم Y شکل بر جای خواهد گذاشت، ولی این زخم نسبتا کوچک است و بدون آن‌که جا و اثری باقی بگذارد محو خواهد شد.

اخبار جدید درباره‌ی زالودرمانی شامل خبری مبنی بر بزاق انگل به عنوان روشی برای درمان سرطان می‌شود. عقیده بر این است که این بزاق ممکن است قادر باشد با سلول‌های سرطانی بجنگد و از پخش شدن و تکثیر آنها جلوگیری کند.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده _ کامروا ابراهیمی

منبع: positivemed

استفاده‌ها و فواید زالو درمانی


مطالب مرتبط
۲۱ درمان خانگی سرفه خشک که واقعا معجزه می‌کنند
راه نجات از حمله قلبی وقتی تنها هستیم را بدانیم
خواص پرتقال :۱۳ فایده پرتقال برای سلامتی که حتما باید بدانید
۶ کسب و کار با سرمایه کم که همین امروز می‌توانید شروع کنید
خیانت :۷ نشانه که همسرتان با شخص دیگری رابطه دارد
۳۰ کار که بهتر است بعد از ۳۰ سالگی انجام ندهید
۱۰ بهترین خط هوایی دنیا
۲۵ عجیب ترین و معروف ترین اعداد جهان و دلیل اهمیت آن ها
۲۵ حقیقت درباره کریسمس که بسیار جالب و عجیب است
کابوس: ۲۵ رایج ترین کابوس شبانه که باید معنی آن ها را بدانید
هارپ چیست: ۱۰ حقیقت درباره هارپ که باید امروز بدانید
درد بیضه: ۱۰ علت درد بیضه که نباید نادیده بگیرید

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی