کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

از شنبه منتظر تحول در صنعت خودروسازی باشیم

به جز قراردادهای تازه خودروسازان، ورود قطعات از هفته آینده تسهیل می‌شود؛ در نتیجه می‌توان امیدوار بود که تولیدات جدید خودروسازان با قطعات جدید بر کیفیت کار آنها خواهد افزود.

 

auto.jpg

صنعت خودروسازي آيا با برداشته شدن تحريم‌ها رونق مي‌يابد؟ اين سئوالي است كه كه خيلي‌ها مي‌خواهند از دولت بپرسند؛ از كساني كه در دوماه گذشته بر تنور كمپين نخريدن خودرو دميدند تا مديران شركت‌هاي خودروساز كه منتظر كمك دولت براي خروج از ركود هستند.

به گزارش بازده به نقل از خبرآنلاين؛ واقعيت اين است كه صنعت خودروسازي، همانند ساير صنايع كشور كه گرفتار ركود شده، چشم به برداشته شدن تحريم‌ها دوخته است. همانطور  كه حسن روحاني رييس جمهور در گفت وگوي تلويزيوني چهارشنبه اعلام كرد، به زودي شاهد خروج اقتصاد از ركود هستيم به اين دليل كه اقتصاد ايران با برداشته شدن تحريم‌ها فرصت تنفس بيشتري پيدا خواهد كرد.

آنطور كه مسئولان مي‌گويند قرار است از هفته آينده اروپايي‌ها تحريم‌هاي خود را بردارند و آمريكا نيز از آذرماه تحريم‌هاي خود را لغو خواهد كرد. دراين ميان البته برخي از كشورها كه بيشتر عجله دارند بلافاصله بعد از تصويب برجام در مجلس كار نقل و انتقال پول را شروع كرده‌اند. هند يكي از اين كشورها است كه ازچهارشنبه رسما انتقال منابع بلوكه شده ايران را آغاز كرده است.

نقل و انتقال پول كه تسهيل شود و سوئيفت كه  راه بيفتد، ديگر خيلي از مشكلات انتقال پول حل شده است. حالا نوبت صنايع كشور است كه بعد از روان شدن حوزه پولي خود را براي تحرك بخشي آماده كنند. هرچند كه خيلي از آنها در ماه‌هاي گذشته مذاكرات خود را علي‌رغم مشخص نبودن شرايط توافق آغاز كرده‌اند، اما حالا مي‌توانند با خيال آسوده‌تري به مذاكره بنشينند و قرارداد ببندند. خودروسازان از جمله اين صنايع هستند كه خصوصا در چهارسال اخير به شدت تحت فشار تحريم قطعات بودند. حالا با برداشته شدن تحريم‌ها مي‌توان انتظار بستن قراردادهاي جديد و ورود قطعاتي كه تا همين چند ماه پيش درگلوي تحريم‌ها گيركرده بود، باشيم.

خبرهاي خوش دو خودروساز بزرگ از هفته آينده

دو خودروساز بزرگ يعني ايران خودرو و سايپا كه در نيمه اول سال تحت تاثير شرايط تحريم‌ها از ميزان توليدات خود كاسته بودند يك هفته قبل از تصويب برجام در مجلس در حالي كه فشار افكار عمومي تحت عنوان”كمپين نخريدن خودرو” از يك سو و بحران نقدينگي براي تامين منابع مالي از سوي ديگر قرار داشتند، با بازديد محمدباقر نوبخت رييس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور، اميدي دوباره گرفتند تا بتوانند خود را براي شرايط بعد از تصويب برجام آماده كنند. هر چند خبرهاي غيررسمي از آماده شدن قراردادهاي آنها و پايان مذاكرات با ايران خودرويي‌ها با پ‍ژو خبر مي‌دهند، اما به نظر مي‌رسد شركت‌هايي مثل فولكس واگن هم هنوز شانس خود را براي توليد يك خودروي مشترك در ايران خودرو از دست نداده‌اند. همسايه ديگر خودروساز در كيلومتر ۱۵ جاده مخصوص نيز مذاكرات خود را با كره‌اي‌ها و ايتاليايي‌ها ادامه مي‌دهد. البته از مذاكره مديران سايپا با تويوتا نيز خبرهايي به گوش مي‌رسد كه هيچ كدام از آنها هنوز قطعي نيست. با اين حال مي‌توان انتظار داشت كه از هفته آينده خبرهايي از خودروسازان براي اعلام قراردادهايي خود با اروپايي‌ها منتشر شود. چه آنكه اروپا اعلام كرده از شنبه آمادگي دارد كه علاوه بر تسهيل نقل و انتقال پول كار اقتصادي خود را با ايران آغاز كند.

به جز قراردادهاي تازه خودروسازان، ورود قطعات نيز از هفته آينده تسهيل مي‌شود؛ در نتيجه مي‌توان اميدوار بود كه توليدات جديد خودروسازان با قطعات جديد بر كيفيت كار آنها خواهد افزود.

 

//بازده//

مطالب پیشنهادی:

چرا بیشتر موفقیت‌ها بین ۳۰ تا ۴۰ سالگی است؟

وزیر خارجه آلمان: شک و تردیدی در اجرایی شدن برجام وجود نداد/ ظریف: یا همه امنیت خواهیم داشت یا هیچ کس امنیت نخواهد داشت

وام ۹۰ میلیونی ساخت مسکن آمد

 

 

 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۴۰ نفر)

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی