کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

چطور از زندگی خرچنگی فرار کنید

شما باید برای زندگی تان مبارزه کنید. باید کمی دیوانه باشید. نیروهای قدرتمندی توطئه می‌کنند تا شما را در جایگاه فعلی‌تان نگاه دارند. همه از شما انتظار هماهنگی دارند. شما باید دیوانه باشید تا بیشتر بخواهید. اگر اسیر زندگی خرچنگی هستید حتما این نوشتار را بخوانید.

زندگی

برای بیشتر خواستن باید دیوانه باشید

فرض کنید در یک ساحل گرم مشغول صید خرچنگ هستید. شما یکی را می‌گیرید و داخل سطل می‌گذارید. چند دقیقه بعد می‌بینید که فرار کرده و خط تیره‌ای از آب روی ساحل ساخته است. خرچنگ را به چنگ می گیرید و به سطل بر می‌گردانید. شما در سطل را می‌گذارید تا خرچنگ را داخلش نگاه دارید.

خرچنگ بعدی را که بگیرید، داخل سطل می‌اندازید، ولی حالا در سطل را روی زمین می‌گذارید. شما می‌دانید که دیگر هیچ یک از خرچنگ‌ها فرار نخواهند کرد. به محض اینکه یکی تلاش کند بالا برود، دیگری آن را به پایین خواهد کشید.

مطلب مرتبط : ۲۰ تغییر کوچک برای داشتن زندگی بهتر و سالم تر

در سطل بمانید

وقتی تلاش می‌کنید زندگی تان را تغییر دهید با چالش‌های مشابهی رو به رو می‌شوید. ۳ نیروی متفاوت توطئه می‌کنند تا شما را از خزیدن به بیرون سطل باز دارند: جامعه، گروه‌های اجتماعی ، و روانشناسی خودتان. این ها زندگی خرچنگی را به شما تحمیل می کنند

قبیله به شما نیاز دارد

جامعه از شما انتظار هماهنگی دارد. قوانین را دنبال کنید. بین خطوط بنویسید. جواب‌های درست را برای پرسش‌های استاندارد یاد بگیرید. این چیزها در ناخودآگاه ما ثبت شده است حتی قبل از اینکه بتوانیم در موردش صحبت کنیم. اهمیتی ندارد که در یک قبیله ی کوچک زندگی کنید یا در یک جامعه ی مدرن و پیچیده. شما انتظار همکاری و کمک کردن و هماهنگی دارید. غیر همرنگ ها، افراد متفاوت و روشن فکران ممکن است در یکجا مدارا کنند. اما بالقوه یک تهدید محسوب می‌شوند. ما دیدن مبارزه ی قهرمانان بر ضد نظام شیطانی را دوست داریم. اما آن قدر دیوانه نیستیم تا از سطل خودمان بیرون بیاییم. ما می‌توانیم تصور کنیم که یک قهرمانیم. ولی برای اینکه واقعا رها شویم و قهرمان خودمان باشیم، باید احساس دیوانگی کنیم.

حوزه ی اجتماعی تان قوی‌ترین نیرویی است که شما را در سطل نگاه می‌دارد. شما سنگینی توقعات گفته و نا گفته در مورد شخصیت تان و انتظارات دیگران از خودتان را، احساس می‌کنید. نیرویی که احساس می‌کنید شما را حتی از فکر کردن به اینکه متفاوت باشید، باز می‌دارد.

می بینید، تغییر دیوانگی است. شما عادت‌ها و الگو‌های زندگی خود را دنبال می‌کنید و می‌دانید چه انتظاری از شما می‌رود. روال معمول زندگی تان مثل یک تردمیل است، اگر تلاش کنید تغییرش دهید و بر خلاف آن حرکت کنید احساس مقاومت و ترس خواهید کرد.

شما بخشی از روال معمول در حوزه ی اجتماعی و خانوادگی تان هستید. خانواده و دوستان تان شما را در طبقه ی افراد امن قرار داده‌اند و می‌دانند چه انتظاری از شما دارند. وقتی تلاش می‌کنید تغییر کنید و بیشتر باشید، گره‌ای در نظام آنها می‌اندازید. یک واکنش معمول این است که شما را به عقب بکشند و نگذارند تغییر کنید.

مطلب مرتبط : سختی های زندگی: این ۶ درس را از سختی‌های بزرگ زندگی تان بیاموزید

فشارهای اجتماعی در ۳ موضوع مطرح می‌شود:

۱.آن‌ها می‌ترسند شما را از دست بدهند.

چه کسی می‌داند شما بعد از تغییر چه فردی خواهید شد. شما دیگر کسی نخواهید بود که قبلا بوده اید. ممکن است اصلا هماهنگ نشوید و از چیزی که بودید دور شوید.

۲.آن‌ها می‌ترسند شما آسیب ببینید.

قبیله-حوزه ی اجتماعی تان- ایجاد امنیت می‌کند. ایمنی در تعداد وجود دارد. وقتی تغییر می‌کنید، به ناشناخته‌ها قدم می‌گذارید.

۳.آن‌ها می‌ترسند شما بهتر شوید.

اگر شما موفق شوید، این موجب می‌شود گروه اجتماعی تان از خودشان سوال کنند. شاید آنها هم بتوانند متفاوت باشند. خانواده و دوستان تان ممکن است احساس ناامنی خود را با عقب کشیدن شما به درون سطل، پنهان کنند.

دیوانه وار صحبت کنید

نیروی سومی که شما در ذهنتان با آن رو به رو می‌شوید خودتان هستید. ما از لحاظ روانشناسی شرطی شده‌ایم خودمان را وفق دهیم و هماهنگ کنیم. آیا تا به حال با گروهی موافق بوده اید، حتی وقتی حس می‌کردید که کاری واقعا اشتباه است؟ ارقام آماری می‌گویند شما به احتمال زیاد، ۷۰% با گروه موافقید تا نظر خودتان، حتی وقتی حق با شماست.
شما دوست دارید اینطور فکر کنید که گروه نسبت به شما اطلاعات بیشتری دارد و ” بهتر می‌داند”، و شما احساس دیوانگی می‌کنید که به تنهایی در مقابل یک گروه بایستید.

مطلب مرتبط : نشانه های زندگی خوب: ۱۵ نشانه که زندگی خوبی دارید حتی ندانید

برای بیشتر بروید

من نمی‌گویم برای تغییر در زندگی تان باید خانواده و دوستان تان را انکار کنید. شما باید آن قدر دیوانه باشید که در برابر کشیدن آنها به داخل سطل، مقاومت کنید. گوش کنید چه می‌گویند. شما نقاط ضعفی دارید، و به آن اندازه‌ای که فکر می‌کنید ضد ضربه نیستید. لیکن از نصیحت هایشان برای کمک به موفقیت تان در رهایی و تغییر بهره بگیرید. همیشه از خودتان بپرسید “چرا؟” و “چرا نه؟”.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار  بازده

منبع:  لایف هک

چطور از زندگی خرچنگی فرار کنید

زندگی خرچنگی


برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی