کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

از درخواست جاسوسی تا فیلتر شدن

فیلترینگ نرم‌افزار «تلگرام» که از مدت‌ها پیش بارها مطرح شده بود، به نظر می‌رسد این‌بار به طور جدی برای کاربران ایرانی موضوعیت یافته است.

telegram3.jpg

از ساعات پایانی سه‌شنبه، مدیران تلگرام در قالب یک پیام توئیتری، از ممانعت مسئولان ایرانی برای ادامه فعالیت این نرم‌افزار خبر دادند و اینگونه مدعی شدند که این نرم‌افزار در ایران فیلتر شده است.

“پاول داروف،” بنیانگذار شبکه اجتماعی روسی تلگرام در ادامه ادعایش در حساب توییتر خود نوشت: وزیر اطلاعات و فن‌آوری ایران از ما خواسته است ابزار جاسوسی و سانسور تلگرام را در اختیار این کشور قرار دهیم تا رفتار کاربران ایرانی را در این شبکه اجتماعی رصد کنند.  وی افزود: به دلیل آنکه ما حاضر به قبول این درخواست نشدیم، ایران تلگرام را محدود می‌کند.

با گذشت ساعاتی از انتشار این توئیت، اگرچه کاربران تلگرام در ایران با اختلالات زیادی مواجه شده‌اند اما کماکان فعالیت این اپلیکیشن به سختی، ادامه دارد؛ البته در این‌باره، روابط عمومی وزارت ارتباطات نیز توضیحاتی ارائه و تاکید کرده است که از سوی این وزارتخانه اقدامی برای فیلتر کردن تلگرام صورت نگرفته است.

محمدرضا فرنقی‌زاد – مدیرکل روابط عمومی وزارت ارتباطات – در پاسخ به این سوال که «آیا از سوی کمیته تعیین مصادیق مجرمانه رایانه‌ای که مسوولیت فیلتر کردن سایت‌های غیرمجاز را برعهده دارد نامه‌ای در این رابطه به وزارت ارتباطات و به طور مشخص به شرکت ارتباطات زیرساخت ارسال شده است؟»، گفت: تاکنون نامه‌ای در این زمینه به دست ما نرسیده است.

هم چنین مدیرکل روابط عمومی‌شرکت مخابرات ایران در این رابطه گفت: سیاست دولت یازدهم از ابتدا مخالفت با فیلترینگ بوده و همچنان هست و تا آخر عمر این دولت هم خواهد بود، از این رو مخابرات تصمیمی برای فیلتر تلگرام ندارد.

منبع: ایسنا-باشگاه خبرنگاران

سایت کسب و کار بازده

 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۸ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی