کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ارتباط عکس سلفی با اعتیاد ، خودشیفتگی و بیماری روانی چیست

ارتباط عکس سلفی با اعتیاد ، خودشیفتگی و بیماری روانی چیست ؟ از نظر روان شناسی آنهایی که دائما سلفی می اندازند، دچار یک نوع بیماری روانی هستند به نام خود زشت انگاری. عده ای دیگر هم به دلیل خودشیفتگی شان دائما جلوی دوربین های گوشی های همراهشان قرار میگیرند و تصاویرشان را در شبکه های اجتماعی می گذارند تا جلب توجه کنند.

ارتباط سلفی ها با اعتیاد ، خودشیفتگی و بیماری روانی چیست

گوشی‌های هوشمند آدم‌ها را بیش‌تر از هر زمان دیگری به یکدیگر متصل کرده‌اند. در طول یک روز، از طریق گوشی هوشمندتان می‌توانید با مادربزرگ‌تان گپ اینترنتی داشته باشید، قبض‌های‌تان را بپردازید، پیتزا سفارش دهید، و یک قرار ملاقات گرم و عاشقانه ترتیب دهید. ولی مثل همه‌ی اختراعات خوبِ بشر، گوشی‌های هوشمند می‌توانند روی دیگر سکه را نیز به شما نشان دهند.

دکتر دیوید ویل، به عنوان یک روان‌شناس می‌گوید: ” پس از ظهور گوشی‌های دوربین‌ّدار، دوسومِ همه‌ی بیمارانی که با اختلال خودزشت‌انگاری نزد من مراجعه کرده‌اند، خودشان را مجبور می‌کردند دائما عکس‌های سلفی بیاندازند و آنها را در شبکه‌های اجتماعی قرار دهند”.

مطلب مرتبط: ۶ نشانه که شما دچار سندروم سلفی و خودشیفتگی شده‌اید

وی در مصاحبه با هفته‌نامه‌ی ساندی‌میرِر گفت: ” رفتار درمانی شناختی به کمک چنین بیمارانی می‌آید تا بتوانند دلایل رفتار اجباری‌شان را تشخیص دهند و یاد بگیرند چگونه آن را تعدیل بخشند”.

بنابراین، آیا امکان دارد سلفی‌ها باعث ایجاد بیماریِ روانی، اعتیاد و خودکشی شوند؟ پاسخ برخی روان‌شناسان به این پرسش، مثبت است. آنها به پدرها و مادرها هشدار می‌دهند با دقت مواظب فرزندان‌شان باشند و رفتارشان را در دنیای برخط (اینترنت) زیر نظر بگیرند.

نوجوان بریتانیایی پس از آن‌که نتوانست عکس سلفیِ مطلوب و عالی از خودش بگیرد، اقدام به خودکشی کرد. دنی باومن روزانه بیش از ۱۰ ساعت گرفتارِ سلفی بود و هر روز بیش از ۲۰۰ سلفی می‌گرفت. این نوجوان ۱۹ ساله، بیش از ۱۳ کیلوگرم لاغر شد، از مدرسه اخراج شد و به مدت ۶ ماه به خانه باز نگشت. سرانجام، سعی کرد قرص بخورد و خودش را بکشد که توسط مادرش نجات یافت.

دنی باومن در مصاحبه‌ای با روزنامه‌ی دایلی‌میرر گفت: “دائما می‌خواستم سلفی‌ها خیلی خوب بگیرم، وقتی فهمیدم نمی‌توانم آن سفلی که دوست دارم را بگیرم، تصمیم گرفتم بمیرم. دوستانم، مدرسه‌ام، سلامتی و تقریبا همه‌ی زندگی‌ام را از دست دادم”.

باومن برای درمان به بیمارستان مودسلی در لندن مراجعه کرد. ابتدا گوشیِ آی‌فون‌اش را به مدت ۱۰ دقیقه‌ از وی می‌گرفتند، سپس این مدت به ۳۰ دقیقه و بعد از آن به یک ساعت افزایش یافت. شاید واقعا خنده‌دار به نظرتان برسد، ولی این روش مناسبی برای ترک اعتیاد است.

مطلب مرتبط: ۱۰ نشانه زندگی با فرد خودشیفته (بخش اول)

دنی باومن به دایلی‌میرر گفت: “فرآیند درمان در ابتدا بسیار سخت و دشوار بود، ولی من می‌دانستم اگر می‌خواهم به خوبی به زندگی‌ام ادامه دهم، باید این کارها را انجام دهم”.

پاملا راتلیج در مجله‌ی روان‌شناسیِ امروز می‌نویسد: “سلفی‌ها معمولا باعث ایجاد احساس وابستگی اجتماعی بیش از حد یا نیاز به جلب توجه دیگران می‌شوند، که این مسئله منجر به ایجاد توهمی می‌شود که فرد می‌پندارد هر کاری کند دیگران از وی خوش‌شان نمی‌آید و سرانجام سلفی‌ها باعث خودشیفتگی یا عدم عزت نفس می‌شوند”.

در اینوفوگرام زیر ارتباط عکس سلفی با اعتیاد ، خودشیفتگی و بیماری روانی بر اساس مطالب بالا بازنگاری شده است:

ارتباط سلفی ها با اعتیاد ، خودشیفتگی و بیماری روانی


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده_امیررضا مصطفایی

منبع: دیلی‌وایبز

ارتباط عکس سلفی با اعتیاد ، خودشیفتگی و بیماری روانی چیست


 

مطالب مرتبط
توصیه معاون وزیر ارتباطات به مدیران دولتی در استفاده از گوشی‌های هوشمند
۵ دلیل روانشناختی اعتیاد به فیسبوک و ۵ روش برای رهایی از این عادت
اگر این ۲۰ نشانه را دارید شما هم دچار خودشیفتگی هستید
۷ راه ترک اعتیاد که شدیدا موثر هستند
تفاوت عشق و هوس و اعتیاد از دیدگاه روانشناسی
درمان و پیشگیری از اعتیاد به کمک طب سنتی
با این اپلیکیشن سلفی های جذابی بگیرید
آیا بیماری روانی را از والدین‌تان به ارث می‌برید؟
۶ نشانه که شما دچار سندروم سلفی و خودشیفتگی شده‌اید
۱۰ کشور با بیشترین اعتیاد مواد مخدر در دنیا
۹ نشانه اختلال شخصیت خودشیفتگی که حتما باید بدانید
۱۰ عجیب ترین اختلالات روانی که نمی‌دانستید

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی