کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

اختراع خودرویی که با امواج ذهنی کنترل می‌شود

خودروها در سال های اخیر در اثر فناوری ها نوین دست خوش تحولات گسترده بوده اند . اخیر از چین خبر اختراع خودرویی که با امواج ذهنی کنترل می‌شود منتشر شده است.

صنعت خودرو به سرعت در حال تغییر است.  پس از خودروهای الکتریکی و خودروهای بدون راننده، اکنون تکنولوژی جدیدی به وجود آمده است که امکان کنترل خودرو بوسیله ذهن را فراهم می‌آورد. این اتفاق توسط پژوهشگران چینی رقم خورده است.

car-control-with-mind.jpg

محقق چینی، ژانگ ژو (Zhang Zhao) توانسته است خودرویی را با پوشیدن ابزاری برای خواندن امواج مغزی به حرکت درآورد. این اتفاق در دانشگاه نانکای (Nankai) در شهر تیانجین (Tianjin) کشور چین به  نمایش در آمده است. به گزارش بازده به نقل از گجت نیوز، محققان چینی یک ماشین با تکنولوژی کنترل توسط ذهن راننده ایجاد کرده‌اند. این تکنولوژی مثل سیستم رابط مغز و کامپیوتر (BCI) کار می‌کند. در این فرایند، لازم است که راننده از پوششی برای سر خود استفاده کند تا سیگنال‌های مغز به طور مستقیم به ماشین منتقل شوند.

با توجه به گزارش رویترز، محققان دانشگاه ناکنای ار ۱۶ سنسور اکتروانسفالوگرام (electroencephalogram) برای دریافت سیگنال‌های مغز راننده استفاده کرده‌اند. سپس آنها برای انتخاب سیگنال‌های مربوطه به یک  سیستم کامپیوتری روی آورده‌اند تا آنها را ترجمه و این دستورات را برای کنترل ماشین با کار گیرد. همانند اعمال حرکت رو به جلو و عقب.

mind-control-volkswagen--620x465.jpg

محققان ادعا می‎کنند که از این فناوری می‌توان برای رانندگی ماشین رو به جلو و عقب، ترمز، فقل و بازکردن درب استفاده نمود. بدون شک این تکنولوژی بسیار تاثیرگذار است، اما این اولین باری نیست که چنین کاری انجام شده است.

در سال ۲۰۱۱، گروهی از پژوهشگران تیم تحقیقاتی AutoNOMOS در گروه هوش منصوعی دانشگاه Freie تکنولوژی مشابهی را در یک فولکس واگن Passat به نمایش گذاشتند.در آن نمونه قبلی همانند خوردو جدید محققان ناکای به پوشیدن وسیله‌ای برای دریافت سیگنال‌های عصبی نیاز بود.

گفتنی است که اخیرا مک لارن یک خودرو فرمول وان کانسپت را معرفی نموده است که با نام MP4-X یاد شده است. آنها اظهار می‌کنند که این خودرو  می‌تواند در نهایت یه سیستم  رابط  کامپیوتری مغز مجهز شود و راننده خودرو را به راحتی و فقط با پوشیدن یک کلاه ایمنی کنترل کند.

همچنین این محققان به دنبال یافتن راهی برای استفاده از فناوری BCI برای کمک کردن به افرادی که از بیماری دیابت رنج می‌برند هستند.


سایت کسب و کار بازده

اختراع خودرویی که با امواج ذهنی کنترل می‌شود


هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۲ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی