کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

احمد، سازنده‌ی ساعت دردسرساز با اوباما دیدار کرد

احمد محمد، دانش‌آموز مسلمانی که به خاطر ساختن یک ساعت در سراسر جهان خبرساز شد، در مراسم “شب نجوم” در کاخ سفید شرکت کرد. رییس‌جمهور امریکا پیش‌تر در توئیتی از احمد دعوت کرده بود تا همراه با ساعتش به کاخ سفید بیاید.

obama-ahmad.jpg

باراک اوباما، رییس‌جمهور امریکا، در کاخ سفید از احمد محمد، دانش‌آموز ۱۴ ساله اهل تگزاس، استقبال کرد. احمد حدود یک ماه پیش به دلیل ساختن یک ساعت دیجیتالی و بردن آن به مدرسه در سراسر جهان خبرساز شد، زیرا مسئولان مدرسه پس از دیدن این ساعت، به گمان اینکه این دانش‌آموز یک بمب ساخته، با پلیس تماس گرفتند.

مأموران پلیس پس از حضور در مدرسه احمد را دستگیر و به بازداشتگاه منتقل کردند.

پس از انتشار گسترده این خبر در مطبوعات سراسر جهان، باراک اوباما در توئیتی خطاب به احمد نوشت که او ساعت “قشنگی” درست کرده و پرسید آیا مایل است تا این ساعت را به کاخ سفید بیاورد؟ اوباما در توئیت خود نوشت: «ما باید به دیگر دانش‌آموزان کشورمان هم انگیزه بدهیم که همچون تو دوستدار علم باشند؛ این همان چیزی است که امریکا را تبدیل به کشوری توانمند کرده است.»

شامگاه دوشنبه (۱۹ اکتبر/ ۲۷ مهر) احمد به همراه شمار دیگری از دانشمندان جوان در مراسم “شب نجوم” در کاخ سفید با حضور باراک اوباما شرکت کرد. او در مصاحبه با خبرگزاری‌ها گفت که همیشه رؤیای دیدار با رییس‌جمهور را داشته اما تصور نمی‌کرده است که این رؤیا به این زودی محقق شود.

احمد محمد متولد سودان و سیاه‌پوست است. بسیاری از شهروندان امریکایی پیش‌تر با ساخت هشتگی در توئیتر از وی به طور گسترده حمایت و سوءظن مسئولان مدرسه به او را صرفا به دلیل داشتن اسمی اسلامی و نیز مذهب احمد دانسته بودند.

ahmad.jpg

در این میان تد کروز، سناتور ایالت تگزاس و نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری، باراک اوباما را متهم به بهره‌برداری سیاسی از ماجرای احمد کرده و از اینکه رییس‌جمهور از کار پلیس به اندازه کافی قدردانی نمی‌کند، انتقاد کرد.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید، با رد این انتقاد گفت که رییس‌جمهور تا کنون بارها به طور شفاف احترامی را که برای نیروهای مجری قانون قائل است، ابرازکرده است.

پس از رخداد پیش‌آمده برای احمد او به همراه پدرش تا کنون سفرهایی به قطر، عربستان سعودی و سودان داشته است. در سودان وی به همراه خانواده‌اش مورد استقبال عمر البشیر، رییس‌جمهور این کشور قرار گرفت. عمر البشیر متهم به ارتکاب “جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت” در دارفور است و تحت تعقیب بین‌المللی قرار دارد.

احمد همچنین ملاقات‌هایی با مسئولان کمپانی‌های مختلف از جمله گوگل و فیس‌بوک داشته است.

باراک اوباما از احمد، دانش‌آموز مسلمانی که تلاش‌اش برای ساخت ساعت دیجیتال از سوی معلم‌اش به کوشش برای ساخت بمب تعبیر شد و بازداشت او را در پی داشت، دل‌جویی کرد و خواست که به همراه ساعت‌اش به کاخ سفید برود.

سایت کسب و کار بازده

 

مطالب مرتبط
موفقیت بیمه ای آمیخته از فناوری/ کسب و کاری نوبنیاد به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار
اوباما: بدون توافق هسته‌ای با ایران، احتمال جنگ در خاورمیانه بیشتر می‌شد/ این توافق ۲۵ سال تداوم خوا...
اوباما: رای سنا در ماجرای توافق ایران پیروزی دیپلماسی بود / کاخ سفید: کنگره تنها يک هفته براي رد توا...
دیدار پوتین با رهبر ایران
اوباما در لباس دامادی
مرکل،اوباما و اردوغان،دروغگوترین؛ پوتین، سیپراس و روحانی، راستگو‌ترین
۱۰ نکته‌ که از زندگی سازنده تلگرام نمی‌دانید
با درخواست اوباما برای دیدار با روحانی موافقت شد
۱۰ راه برای سازگاری با تغییر ساعت هنگام سفر
اوباما و خانواده اش تعطیلات کجا می‌روند
محتویات عجیب جیب اوباما
شغل اوباما بعد از ریاست جمهوری که شما را شگفت‌زده می‌کند

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی